Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
Pościg za pijanym kierowcą. Galeria Kalinka
Zatrzymani przez Chrobrego

Po raz pierwszy w 2018 roku twierdza Kalisz została zdobyta. Po serii siedmiu z rzędu zwycięstw w PGNiG Superlidze Energa MKS Kalisz musiał uznać wyższość rywala. Lepszy okazał się Chrobry Głogów.

W drodze do kolejnego zwycięstwa w PGNiG Superlidze kaliską drużynę miała wesprzeć również Alicja Tchórz – wychowanka UKS Delfin Kalisz, dwukrotna olimpijka, multimedalistka mistrzostw Polski, aktualna wicemistrzyni Europy na 50 m stylem grzbietowym, która wykonała rzut honorowy. Znakomitej pływaczce przyszło jednak obejrzeć pierwszą w tym roku porażkę rewelacyjnego beniaminka z Kalisza. W pierwszym meczu obu drużyn Chrobry wygrał w Głogowie jedną bramką i podobnie zacięty mecz oglądaliśmy w pierwszej połowie – zakończonej remisem. Jednak już w tej części spotkania można było zaobserwować, że kaliszanie jakoś nie mogą złapać odpowiedniego rytmu gry. Zdobywali kapitalne bramki, ale po chwili popełniali proste błędy, co rywal skrzętnie wykorzystywał. Mimo to można było liczyć, że finał będzie znów szczęśliwy dla gospodarzy.
– Na pewno pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dużo lepsza, zarówno w obronie, jak i w ataku pozycyjnym. Graliśmy bramka za bramkę i wszystko wydawało się możliwe – mówił trener Paweł Rusek.
Czar prysł w ciągu kwadransa drugiej połowy, bowiem w 45. minucie goście prowadzili 23:16. W tym czasie kaliski zespół zdobył zaledwie dwie bramki, zupełnie nie radząc sobie ze świetnie dysponowanym w bramce Chrobrego Rafałem Stacherą.

Więcej w Życiu Kalisza

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (0):Dodaj swój komentarz »
Ankieta
Czy uważasz, że Złoty Róg powinien zostać zabudowany?