Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
Pościg za pijanym kierowcą. Galeria Kalinka
Bokserzy na brązowo

Reprezentanci dwóch kaliskich klubów wywalczyli brązowe medale XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie olimpijskim.

Na konińskie zawody w ramach OOM w boksie trener Mariusz Ziętek zabrał jedenaścioro swoich podopiecznych. Z tej „11” czworo stanęło na niższym stopniu podium. Brązowe medale wywalczyły m.in. kuzynki Wiktoria Kabzińska i Julia Kabzińska, walczące w kategorii do 50 kg.
– Niewiele brakowało, aby spotkały się w finale. Bliżej awansu była Julia, która według trenerów obserwujących jej walkę półfinałową była lepszą zawodniczką od swojej rywalki – opowiada Mariusz Ziętek.
Kolejny brązowy medal „olimpijski” dla KS Ziętek Team wywalczyła Julia Durkiewicz (kat. -75 kg). Listę medalistów zamyka Sebastian Kusz (kat. -75 kg).
Bez medalu, ale z bagażem doświadczeń, z Konina wrócili: Zuzanna Nowakowska (54 kg, 5-8 m.), Gabriela Werner (70 kg, 5-8 m.), Natalia Chudaś (80 kg, 5-8 m.), Damian Gawłowski (50 kg, 5-8 m.), Karol Matysiak, Adrian Sęderecki (obaj 57 kg. 9-16 m.) i Norbert Kusz (70 kg, 5-8 m.). W klasyfikacji klubowej KS Ziętek Team zajął wysokie trzecie miejsce.

Więcej w Zyciu Kalisza

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (0):Dodaj swój komentarz »
Ankieta
Czy zdecydowałeś/aś już na którego kandydata na prezydenta oddasz głos?