replique rolex montre breitling

replique montre replique RolexOgłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Artykuły Dokąd pójść Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Licytacje Publicystyka wiadomości z regionu Reklama
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1494 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 66
środa, 20 marca 2019 r.
imieniny: Eufemii i Klaudii
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
Pościg za pijanym kierowcą. Galeria Kalinka
Pomysł Kinastowskiego na Złoty Róg
Pomysł Kinastowskiego na Złoty Róg

Sprzedaż i zabudowa Złotego Rogu - to pomysł Krystiana Kinastowskiego, wspólnego kandydata Samorządnego Kalisza i Wszystko dla Kalisza na prezydenta miasta. Z uzyskanych ze sprzedaży pieniędzy proponuje on wyremontowanie miejskich kamienic.

Zdaniem kandydata do rewitalizacji Śródmieścia powinno się podejść kompleksowo. Zrezygnować z kontrowersyjnego projektu modernizacji Głównego Rynku i ogłosić konkurs na odnowę całego serca miasta, w tym Złotego Rogu i terenu przy rzece Prośnie. – W wyniku tego konkursu powinien na ten teren zostać powołany plan miejscowy, który regulowałby sytuację prawną placu. Wtedy Miasto mogłoby poszukać inwestora, który wiedziałby, co tu zrobić. Pieniądze, które Miasto by pozyskało ze sprzedaży działki, można by przeznaczyć np. na remont komunalnych kamienic. Uważamy, że w tym miejscu powinien powstać budynek, który byłby wizytówką Miasta. Tę funkcję, którą Złoty Róg pełni obecnie, a więc miejsce spotkań mieszkańców, proponujemy przenieść naprzeciwko, przy rzece, na bulwary, które powinny tu powstać – powiedział Krystian Kinastowski.

Więcej w Życiu Kalisza

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (4):Dodaj swój komentarz »
» Zostawcie Złoty Róg w spokoju! Jest tu trochę zieleni, ławeczki i przestrzeni w ciasnej zabudowie ulicy Śródmiejskiej. Jet tyle innych miejsc do zagospodarowania. A jak nie podoba się widok na stare i zaniedbane fasady budynków to proszę je odnowić i będzie ślicznie. I jeszcze jedno, kto wymyślił ustawienie czterech donic z kwiatami za wiatą przystankową przy istniejącej już zieleni?Jest tyle szerokich chodników na ul. Śródmiejskiej gdzie takie kwietniki były by ozdobą, np. przy Domu Kowalskiego
~Ewa22 2018-09-16 16:05:15
» Sprzedaż Złotego Rogu to fatalny pomysł, podobnie jeśli chodzi o zabudowę. Akurat ten skwer w centrum miasta wygląda całkiem nieźle, a przynajmniej nic nie zasłania pięknego widoku na Aleję Wolności, Most Kamienny i kościół franciszkanów. Skoro już szanowny pan Architekt żongluje pomysłami, to niech może raczej pomyśli o odnowieniu budynków na bocznych uliczkach starówki, bo tam często aż strach wejść.. To jest dopiero wyzwanie.
~ol 2018-09-15 09:42:29
» Nie da się prawidłowo zagospodarować Złotego Rogu bez jego zabudowy zgodnie z przedwojennym projektem odbudowy miasta. To, co jest, to paskudna, obskurna wyrwa w tkance śródmieścia. Żadne klajstrowanie ani pudrowanie nic nie zmieni. Tam jest potrzebny reprezentacyjny gmach zharmonizowany z otoczeniem przez dobrego architekta. Coś trzeba zrobić także ze szczytami kamienic nad Kanałem Rypinkowskim.
~k2 2018-09-14 22:48:54
» Nie, nie, nie! Nie zabudowywać Złotego Rogu - mało to pustych budynków jest w mieście? Doprowadzić te obskurne kamienice w centrum do porządku. Czemu firmy i mieszkańcy stamtąd uciekają? Może czynsze są za wysokie? Może warunki lokalowe złe.
Nie tylko w centrum są pustki. Padło Tesco, MediaMarkt się przeniósł, zaraz padnie Piotr i Paweł. Nie budujmy kolejnych pustostanów.
~realista 2018-09-12 21:18:00
Ankieta
Czy wzorem Warszawy prezydent Kalisza powinien podpisać tzw. kartę LGBT?
Tak
52%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 8.00

ocena: 7.40
Fotoreportaże
Święto Niepodległości w Kaliszu
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com