replique rolex montre breitling

replique montre replique Rolex



Ogłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Artykuły Dokąd pójść Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Licytacje Publicystyka wiadomości z regionu Reklama
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1490 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 62
piątek, 22 lutego 2019 r.
imieniny: Marty i Małgorzaty
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
Pościg za pijanym kierowcą. Galeria Kalinka
Dyrektor Gałka zwolniony z pracy!
Dyrektor Gałka zwolniony z pracy!
Kolejna ofiara ratuszowych czystek?

Po serii spektakularnych dymisji w kaliskim ratuszu mamy kolejną. W ub. poniedziałek ze stanowiskiem pożegnał się Krzysztof Gałka, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, wieloletni dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. Oficjalnym powodem dymisji dyr. Gałki jest reorganizacja urzędu i likwidacja stanowiska pracy oraz rzekome niewłaściwe wywiązywanie się z obowiązków i zły nadzór nad polityką kadrową. Ale prawdziwą wisienką na torcie jest zarzut działań „dyskredytujących” działalność MZDiK. A zatem czym K. Gałka naraził na szwank dobre imię urzędu?

Ratusz
nie wybacza
„Pracownik udziela prasie publicznych wypowiedzi dyskredytujących działalność MZDiK oraz realizowane na terenie miasta inwestycje drogowe, a mianowicie przedsięwzięcie polegające na wprowadzeniu ruchu rowerowego w ulicy Śródmiejskiej, tj. tzw. kontrapas” – czytamy m.in. w uzasadnieniu odwołania podpisanego przez Tomasza Ludwiczaka, obecnego szefa MZDiK.
– Moja opinia w tej sprawie była znana od dawna. Nigdy nie ukrywałem sceptycyzmu wobec kontrapasa. Uważałem i uważam nadal, że to złe rozwiązanie nie tylko dla przepustowości ulicy Śródmiejskiej, ale dla całego układu komunikacyjnego miasta. Wielokrotnie dawałem temu wyraz i nie jestem odosobniony w tej kwestii – mówi K. Gałka, przypominając m.in. opinię audytora z 2016 roku czy stanowisko kaliskiej policji.
Swoje zdanie w tej sprawie powtórzył podczas konferencji prasowej poświęconej kontrapasowi w kwietniu tego roku, co, jak widać, nie spodobało się przełożonym.
Kozioł ofiarny?
Nie jest to jedyny zarzut pod adresem byłego dyrektora. Przełożeni zwracają również uwagę na niewłaściwe wywiązywanie się z obowiązków, podejmowanie błędnych lub „spóźnionych decyzji w prowadzonych przez MZDiK w Kaliszu inwestycjach drogowych, co naraziło Miasto Kalisz na szkodę”. Oraz wiele innych.
– M.in. taki, że przebywając na zwolnieniu lekarskim pod koniec marca udzielił mediom informacji dotyczącej przebudowy DW 450. Oczywiście telefonicznie. Nie rozumiem, dlaczego miałbym tego nie zrobić? – dziwi się K. Gałka i dodaje. – Skoro „ciąży” na mnie tyle zarzutów, dlaczego nikt nie zwracał mi na nie uwagi wcześniej? Mało tego, przez 25 lat mojej pracy dla miasta byłem wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. A teraz okazuje się, że wszystkiemu winien Gałka – mówi rozżalny nie tylko kłamliwymi jego zdaniem zarzutami, ale również formą rozstania z urzędem.

Więcej w Życiu Kalisza

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (9):Dodaj swój komentarz »
» JAK TO BYWA ---KOWAL ZAWINIŁ , CYGANA POWIESILI .
~E-wunio 2018-05-19 17:32:18
» A wina leży po środku !!
~mmb 2018-05-17 19:32:20
» "Sumienny pracownik", "fachowiec" - łubudubu - niech nam żyje... Widać, jak wielu pasował istniejący UKŁAD w kaliskim drogownictwie. Zgadzam się z piszącym wcześniej - DECYZJA O WIELE LAT ZA PÓŹNO.
~Rodowity 2018-05-17 16:31:18
» Bez względu na wszystko co p.Gałka zrobił ,czego nie zrobił lub co zrobił źle forma zwolnienia jest jasna .Trzeba było znaleźć kozła ofiarnego.Typowo szewc zawinił kowala powiesili.Niech się facet broni ,bo jednak nie zasługuje na takie odejście.
~KIK 2018-05-17 16:30:49
» Nagonka Ratusza na sumiennego pracownika. Widać Sapiński razem Ludwiczakiem lepiej znają problemy komunikacyjne Kalisza. Niedługo wybory i będzie trzeba podziękować obecnemu ala prezydentowi.
~kaliszanin 2018-05-17 07:10:49
» Niech p. Gałka kandyduje na prezydenta Kalisza. W końcu był jednym z nielicznych fachowców zatrudnianych przez miasto. Od Sapińskiego byłby z pewnością lepszy.
~k2 2018-05-16 23:42:28
» o kilka lat za pozno !!!
~kaliszanin 2018-05-16 17:30:37
» Dużo gadał mało robił.Wreszcie ktoś zrobił porządek.Może teraz coś zmieni się na lepsze.Nowy szef nowe spojrzenie.
~j.k. 2018-05-16 15:20:44
» Taka forma rozstania z urzedem to norma. Jest jeszcze lepsza, pracownik który ma zawartą umowę na czas określony do ostatniego dnia nie wie czy umowa mu zostanie przedłużona czy też nie. Dowiaduje się w ostanim dniu, że jutro już nie pracuje
~Wera 2018-05-16 13:36:59
Ankieta
Czy wiesz co to jest 5G?
Tak
64%
Nie
36%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 8.00

ocena: 7.40
Fotoreportaże
Święto Niepodległości w Kaliszu
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com