replique rolex montre breitling

replique montre replique Rolex



Ogłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Artykuły Dokąd pójść Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Licytacje Publicystyka wiadomości z regionu Reklama
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1489 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 61
piątek, 15 lutego 2019 r.
imieniny: Faustyna i Józefa
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
Pościg za pijanym kierowcą. Galeria Kalinka
Konsternacja podczas Uroczystej Sesji
Konsternacja podczas Uroczystej Sesji

W piątek odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miasta. Najprawdopodobniej dziś niewiele osób, by o niej mówiło, gdyby nie przemówienie Grzegorza Sapińskiego

 Uroczysta Sesja jest okazją do podziękowania za całoroczną pracę radnych i urzędników, a także nagrodzenia osób zasłużonych dla Kalisza. Gospodarzami są radni Rady Miasta. Symbolem tego jest m.in. fakt, że to przewodniczący Andrzej Plichta zabrał głos jako pierwszy i to on przywitał zebranych gości. Potem zaprosił na scenę prezydenta, gdyż tradycją jest, że zabiera on głos. Od samego początku przemówienia odnosiło się wrażenie, że nie będzie ono standardowe. W jednym z pierwszych zdań Grzegorz Sapiński odczytał: „W roku 2014 spełnił się mój sen. Sen o współrządzeniu Kaliszem. To marzenie dokonało się, bo byłem mu wierny i ostatecznie je osiągnąłem. (…) Pamiętam, jak po raz pierwszy wszedłem do prezydenckiego gabinetu w ratuszu. Jest w nim długi na kilka metrów stół, przy którym codziennie pracuję. Był on tego pierwszego mojego dnia w urzędzie w całości pokryty dokumentami, które sięgały kilkadziesiąt centymetrów nad stół. Ten widok na długo we mnie pozostał. Było to całe miasto, wszystkie jego dziedziny, zgromadzone na jednym wielkim stole, czekające na mnie, potrzebujące mojej siły i mojego przyspieszenia. Krok po kroku wnikałem w tego Giganta, aż doprowadziłem do względnego porządku” – szum, który zaczął rozchodzić się po auli WPA, nie dał jednak do myślenia prezydentowi, który rozpoczął część przemówienia o polityce: „Muszę tu wspomnieć o zerwaniu koalicji rządzącej przez PiS i SLD, z powodu przedkładania interesów partyjnych nad interes miasta. Nie mogę też przemilczeć bezprawnego wprowadzenia przez radnych poprawki do uchwały budżetowej, skutkującej zabraniem 850 tys. zł z promocji miasta, przez co nie mogliśmy realizować założonych zadań promocyjnych, z których korzystamy my, wszyscy Obywatele Kalisza. Podkreślę, to rażące złamanie prawa przez obecną Radę Miasta, a być może wstęp do zarzucenia mi niewykonania budżetu i nieudzielenia absolutorium dla prezydenta. Kuriozum, prawda? Radni nie pozwalają mi realizować zadań budżetowych w dziale promocja, a później za to mnie oceniają. Nie mogę nie powiedzieć o nieprzegłosowaniu przez Radę Miasta uchwały o obligacjach, co oznaczało brak środków finansowych na największe inwestycje w mieście. Dopiero za trzecim moim podejściem radni poszli po rozum do głowy i przegłosowali uchwałę, bo wiedzieli, że będę ją wprowadzał do porządku obrad aż do skutku. W tym miejscu pragnę podkreślić, że to, co nie udało się w Radzie Miasta, świetnie zaowocowało wśród mieszkańców i pracowników urzędu. Zawiązała się silna, zwarta drużyna, która gra dla naszego miasta. Wszelkie działania to ona oceni i wyciągnie z nich wnioski, zarówno pozytywne, jak i negatywne” – powiedział G. Sapiński.

Więcej w Życiu Kalisza

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Wasze komentarze (5):Dodaj swój komentarz »
» Nie mamy szczęścia do Włodarzy naszego Kalisza. Oby nastepny byl lepszy.. I odejds raxem z Panem koledzy i koleżanki ze spółek miejskich!!!!!!!!
~Kaliszanin 2018-06-16 06:04:25
» Przećież to wszystko co powiedział to prawda , kiedy mówi sie prawdę często spotyka sie opór i zostaje sie samemu ale to nadal jest prawda.
~Czytelnik 2018-06-15 07:47:29
» Pan prezydent najwyraźniej jest zachwycony swoimi rządami. Czyli nieprawda, że nikt z tych rządów nie jest zadowolony.
~k2 2018-06-14 22:32:01
» Boże, co cz megaloman, zapatrzony w siebie bufon, tak przekonany o swojej wielkości i nieomylności, że za wszystko zło, które wyrządził temu miastu (nieudolność i brak kompetencji, prywata itd.) obwinia wszystkich dookoła, tylko nie siebie !!! Dobrze, że ta kadencja już się kończy!
~ZdZ 2018-06-13 17:58:13
» PANIE ( już nie długo ) PREZYDENCIE SAPIŃSKI ! MIASTO KALISZLEŻY NAD PROSNĄ ----JAK DZIŚ WYGLĄDA NASZA RZEKA ? CO Z NIĄ ZROBILIŚCIE ? A JAK WYGLĄDA SZAŁE I DOSTĘP KALISZAN DO WYPOCZYNKU NA SZAŁE ? KALISZANIE NIE MAJĄ LOKALNYCH PLAŻ . TO MA BYĆ DBANIE O MIASTO ? ---POZNAŃ , MA WSZYSTKIE MIEJSKIE KOMPIELISKA SPRAWNE I CZYNNE --MALTA TEŻ . A W KALISZU CO ? OBIECANKI , CACANKI , DROGIE PRZETARGI ----A GŁUPIM I NAIWNYM ZERO --JUŻ NIEDŁUGO .
~E-wunio 2018-06-13 17:51:20
Ankieta
Czy afera z wołowiną wpłynęła na Twoje wybory kulinarne?
Przestałem kupować wołowinę
53%
Nie wpłynęła
27%
Rzadziej kupuję
17%
Nie jem mięsa
3%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 8.00

ocena: 7.40
Fotoreportaże
Święto Niepodległości w Kaliszu
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com