replique rolex montre breitling

replique montre replique RolexOgłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Artykuły Dokąd pójść Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Licytacje Publicystyka wiadomości z regionu Reklama
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1466 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 38
wtorek, 25 września 2018 r.
imieniny: Aurelii i Ładysława
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
Pościg za pijanym kierowcą. Galeria Kalinka
Robert Lewandowski spełnił marzenie małego Franka z Kalisza
Robert Lewandowski spełnił  marzenie małego Franka z Kalisza

Spełniło się marzenie Franka Trzęsowskiego, chłopca z podkaliskich Sulisławic. Jest fanem polskiej reprezentacji piłki nożnej, a w szczególności jej kapitana Roberta Lewandowskiego. Nie ukrywał, że jego marzeniem jest spotkać się ze swoim idolem.

Marzenie spełniło się jeszcze przed niedzielnym meczem reprezentacji Polski i Czarnogóry, który rozegrano na Stadionie Narodowym w Warszawie. Franek znalazł się w gronie wybrańców, którzy wyprowadzali polskich zawodników na murawę. To właśnie jemu przypadł zaszczyt towarzyszenia kapitanowi naszej reprezentacji. Siedmioletni chłopiec zmaga się z nieuleczalną jeszcze dziś chorobą genetyczną – SMARD1. Jego choroba po kolei wyłącza mięśnie odpowiedzialne za oddychanie i ruch. Franio nie chodzi, ale jeździ na wózku, słabo porusza rękoma. Nie oddycha samodzielnie, wyręcza go w tym respirator. Znam go niemal od urodzenia. Niejednokrotnie spotykałem go na imprezach organizowanych w gminie Blizanów. Bywa tam często, bo w Jankowie Pierwszym mieszkają jego babcia i dziadek.
Zabrzmi to niewiarygodnie, ale mimo choroby odbieram Franka jako bardzo energicznego i inteligentnego malca. Do dzisiaj pozostaję pod wrażeniem jego zachowania podczas lutowego spotkania z uczniami Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym. Franek z radością przyjął ich zaproszenie, podobnie jak jego mama, która jest absolwentką tej szkoły. Bezpośrednią przyczyną spotkania z uczniami szkoły podstawowej była promocja książki Agnieszki Kossowskiej „Duże sprawy w małych głowach”, dotycząca życia z niepełnosprawnością. Książka zawiera również ćwiczenia dla dzieci zdrowych, które pozwolą im zrozumieć niepełnosprawnych rówieśników.  Autorka sama jest matką niepełnosprawnego chłopca. Recenzję widniejącą na okładce książki napisała Anna Trzęsowska, mama Franka. W książce o swoich problemach opowiadają same dzieci.

Więcej w Zyciu Kalisza
 

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Treść komentarza
(max. 500 znaków)
Twój podpis (nick)
Wasze komentarze (1):
» Sulisławice nie są podkaliskie, tylko jako dzielnica kaliskie. To już nie wieś niegdyś włączona do Kalisza. Od tego czasu tę dzielnicę zmieniło wiele nowych osiedli. Franek jest więc kaliszaninem. Kaliszanie rzadko przedstawiają się jako czaszkowianie, rypinkowianie, tyniecczanie czy sulisławiczanie. Raczej mówią, że mieszkają na Majkowie, Dobrzecu, Winiarach czy jak Franek na Sulisławicach. A Frankowi wszyscy życzą jak najlepiej.
~k2 2017-10-12 19:49:15
Ankieta
Czy uważasz, że Złoty Róg powinien zostać zabudowany?
Nie
61%
Tak
39%
Nie mam zdania
0%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 7.60

ocena: 7.40
LeszczynyLeszczyny
ocena: 7.35
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com