replique rolex montre breitling

replique montre replique RolexOgłoszenia ukazują się najpierw w wersji papierowej gazety.
Dopiero dwa dni później (od piątku), umieszczamy je na tej stronie.

Masz jakiś pomysł, pytanie, czymś chciałbyć nas zainteresować
Zadzwoń: 062 768-33-33
lub napisz: redakcja@zyciekalisza.pl


Artykuły Dokąd pójść Ogłoszenia Nadaj ogłoszenie Praca Kontakt Lokalizacja Licytacje Publicystyka wiadomości z regionu Reklama
Zawsze aktualne Historia Mecenas radzi Nasze książki
szukaj: Gazeta założona w 1990 roku. Do tej pory ukazało się 1494 wydań.
Numer bieżącego wydania papierowego: 66
środa, 20 marca 2019 r.
imieniny: Eufemii i Klaudii
Ogłoszenia
Pierwsza strona
Puenta
Puenta
W obiektywie paparazziego
W obiektywie paparazziego
Prenumerata
Recencje czytelników
Byłeś na jakiejś imprezie, ciekawym spotkaniu
Przedstaw swoją recenzję
Video reportaże
Pościg za pijanym kierowcą. Galeria Kalinka
Przez drogę stracą domy
Przez drogę stracą domy
Mieszkańcy osiedli Chmielnik i Majków protestują przeciw budowie drogi, która zrujnuje im posesje i domy. Poszkodowanych może być nawet kilkadziesiąt osób

Około 150 mieszkańców tych dwóch kaliskich osiedli pojawiło się w ratuszu na spotkaniu w sprawie projektu planu zagospodarowania dla osiedla Chmielnik Północ, aby zamanifestować swój kategoryczny sprzeciw wobec zawartych w nim rozwiązań komunikacyjnych.

Najwięcej kontrowersji wzbudziła ujęta w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp) droga zbiorcza (2KD-Z) zaczynająca się od ul. Stawiszyńskiej, biegnąca równolegle do ul. Długiej, na pewnym etapie zakręcająca i  przecinająca ulice Długą i Szeroką, następnie biegnąca równolegle do ul. Skarszewskiej i kończąca się skrzyżowaniem z al. Gen. Sikorskiego. – Te zmiany, a zwłaszcza połączenie ul. Włókniarzy z planowanym w miejscu skrzyżowania ul. Skarszewskiej z al. Gen. Sikorskiego rondem, zmierzają do przeobrażenia spokojnego osiedla w obwodnicę dla ciężarówek, co ostatecznie zniweczy jej dotychczasowy charakter – napisali mieszkańcy w liście protestacyjnym skierowanym do prezydenta Kalisza.    
Projektowana droga czyli jezdnia dwupasmowa wraz ze ścieżką rowerową i chodnikami ma mieć szerokość 20 m.
Projekt mpzp autorstwa Biura Projektowego Radosława Jończaka z Wrocławia jest efektem uchwalonego przez radę miasta w listopadzie 2017  roku „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kalisza”. Projekt mpzp został wyłożony w ratuszu do wglądu  od 15 marca do 6 kwietnia tego roku. Jak okazało się w miniony czwartek w trakcie spotkania konsultacyjnego w ratuszu, projekt wywołał, zwłaszcza na Chmielniku, wielkie poruszenie. Na spotkaniu nie było nikogo z prezydentów. Wzburzonych mieszkańców wspierali za to radni PO oraz lewicy z byłą wiceprezydent Karoliną Pawliczak.
Zdenerwowani uczestnicy spotkania dopytywali o uzasadnienie przebiegu   tej drogi, która ma przechodzić przez ich posesje. Przedstawiciele lewicy sugerowali, że we wcześniejszym studium uwarunkowań, obowiązującym do 2017 roku nie było mowy o takiej trasie. – Kto zainicjował powstanie  drogi zbiorczej, ujętej w obecnym mpzp, jaka jest opinia w tej sprawie Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu, dlaczego działacie na szkodę osiedli Chmielnik i Majkowa?! – pytała była wiceprezydent przedstawicieli wydziału budownictwa oraz projektanta, na co sala zareagowała gromkimi brawami. Projektant Radosław Jończak  zapewniał, że opracowując mpzp patrzył na miasto jako całość, stąd powstał pewien szkielet komunikacyjny. Uspokajając wzburzenie dodał, że jest to wstępny etap konsultacji, czas na rozmowy o zmianach.
Krzysztof Gałka, zastępca dyrektora MZDiK ds. inwestycji drogowych w Kaliszu przedstawił uwagi, jakie kaliscy drogowcy wnoszą do przebiegu dróg i rond, ujętych w projekcie mpzp oraz dodał to, na co wszyscy zebrani czekali. – Drogi należy zaplanować tak, aby ich przebieg nie wymuszał rozbiórki budynków mieszkalnych – oświadczył Krzysztof Gałka.

Więcej w Zyciu Kalisza

« powrót    Drukowanie bieżącej strony
Treść komentarza
(max. 500 znaków)
Twój podpis (nick)
Wasze komentarze (6):
» lewica z K.Pawliczak na czele w roku wyborczym będzie popierać wszelkie protesty aby zdobyć głosy - miasto przy tym nieważne!!!
~barnaba 2018-04-14 08:11:25
» Pawliczak ty się dalej lecz i nie kompromituj się - nikt cię więcej nie wybierze !!!
~AKI 2018-04-13 16:06:46
» Bo ludzie chcą mieszkać w mieście i mieć jak na wsi. Gdzieś te drogi muszą być i nie ma wariantu, który zadowoli wszystkich. Będzie narzekanie, że miasto umiera. A koniec taki, że młodzi wyjadą, a starsi odejdą z tego świata i tyle protestów.
~good 2018-04-13 07:48:56
» Najpierw zapewnianie, że uwagi zostaną uwzględnione, później ignorowanie a na końcu powoływanie się na uchwaloną uchwałą z odrzuconymi uwagami. Tak to będzie wyglądało. Przerobiliśmy już to na Tyńcu i w tej samej sprawie, drogi, która ma być drogą krajową. Nie łudźcie się ludzie nikt Was nie wysłucha, nawet w roku wyborczym.
~Robin Hood 2018-04-11 17:26:58
» jeżeli ta droga ma służyć za obwodnicę to współczuję mieszkańcom uciążliwości a decydentom głupoty
~leon 2018-04-11 17:00:05
» jezeli Gałka e tym bierze udział to współczuje !!!
~kaliszanin 2018-04-11 14:14:53
Ankieta
Czy wzorem Warszawy prezydent Kalisza powinien podpisać tzw. kartę LGBT?
Tak
52%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%
zobacz poprzednie ankiety
Najczęściej czytane
Bieżące
Archiwalne
Fotografia historyczna
Stary KaliszKalisz w czasie wojen
Galeria czytelników

ocena: 8.00

ocena: 7.40
Fotoreportaże
Święto Niepodległości w Kaliszu
Życie Kalisza, ul. Spółdzielcza 6, 62-800 Kalisz | tel. (0 62) 768-33-33 | e-mail: redakcja@zyciekalisza.pl
Made & hosted: tel-wd.com