:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

5G przetestują na Polakach

Portal zyciekalisza.pl 13/03/2019 11:16

O ile wcześniej ignorowałeś maszt telefonii komórkowej, gdy stawiali go  z dala od twojego domu, o tyle zapowiadana sieć 5G zaskoczy cię nadajnikami tuż za twoim oknem i w dodatku na co drugiej latarni

Tam, gdzie dla telefonii komórkowej wystarczała 1 stacja bazowa na jednym maszcie, to teraz dla sieci 5G będzie trzeba zainstalować 256 anten rozsianych równomiernie po całym terenie i wcale nie usuną tej  istniejącej wieży.
Nadajnik 5G może być zamontowany na latarni w ciągu zaledwie 4 godzin. Na przykład stacja bazowa Huawei 5G waży zaledwie 20 kg i jest wielkości walizki. Będziesz zaskoczony, gdy któregoś ranka taki nadajnik pojawi się tuż za twoim oknem, bez uprzedzenia, bez żadnej konsultacji, a jedynym skutkiem protestu może być śmiech instalatorów.
Och, niezupełnie odbyło się bez konsultacji. W ubiegłym roku Ministerstwo Cyfryzacji w ramach tzw. „Strategii 5G dla Polski” zorganizowało konsultacje, które przypominały raczej koncert życzeń firm telekomunikacyjnych.
Wzięło w nich udział 38 podmiotów, ale głównie firm upatrujących w 5G swój przyszły biznes. Część  uwag to propozycje do przyszłej ustawy, by  poluzować obowiązujący poziom normy bezpieczeństwa, by emitować silniejsze sygnały i zarazem zablokować ewentualne protesty mieszkańców.
Na przykład zamiast konsultacji lokalnych z mieszkańcami przewidziano „niwelowanie obaw związanych z planami wdrożenia sieci 5G”.
A planowane poluzowanie norm napromieniowania nazwano „harmonizacją”, że to niby mamy równać z normami do innych krajów, oczywiście do tych z gorszymi dla zdrowia normami.
Przy okazji konsultacji „przekonsultowano”  jeszcze, jakby tu  zakneblować wymagania obecnego prawa budowlanego, by nie trzeba było się mitrężyć ze wszystkimi procedurami pozwolenia na budowę i ewentualnymi protestami mieszkańców.
Ministerstwo Cyfryzacji usmażyło więc wiele pieczeni dla telekomunikacyjnego biznesu, ale  rzadko kto wspomniał o zagrożeniu dla zdrowia i środowiska.
Zresztą ministerialna strategia w ogóle nie prognozuje, co się może stać ze zdrowiem ludzi i środowiskiem napromieniowanym kilka razy więcej i to na dodatek z wyższymi częstotliwościami.

Rzadko kto zdaje sobie sprawę, jak istotna dla zdrowia jest częstotliwość fal elektromagnetycznych i ewentualny rezonans.
Nie tak dawno dotarły do nas informacje o próbach 5G w Holandii, które spowodowały nagłą śmierć stada ptaków. Innym znów razem spłoszenie stada krów.
Czyż nie jest to gigantyczny eksperyment na żywym społeczeństwie bez jego zgody? Przecież traktuje się nas, jak króliki doświadczalne! Przemysł telekomunikacyjny będzie mógł potem eksportować tę technologie z hasłem: „Testowane na Polakach”
Ktoś z obywateli próbował protestować w tych konsultacjach, ale uwagi  nie uwzględniono.
Przecież Minister Cyfryzacji sam sobie nie „da po łapach” ani nie zwolni sam siebie. „Chcemy, żeby Polska była europejskim liderem w technologii 5G” - głosiła ówczesna minister Cyfryzacji Anna Streżyńska.
 Rząd planuje uruchomienie technologii 5G w 2020 roku w co najmniej jednym dużym mieście polskim. Prawdopodobnie w Łodzi, która dostanie „prezent” za darmo. A potem do 2025 roku zasięg ma być rozszerzony o wszystkie największe aglomeracje.
Co nas czeka, pokazano już podczas pierwszego testu przeprowadzonego w Gliwicach, gdzie nie poinformowano o tym wcześniej  lokalnych władz. 

Nie wiadomo, po co nam 5G
Tak naprawdę nie wiadomo jeszcze, po co nam to 5G. W Strategii 5G „całkowicie pominięto stronę popytową”, zauważył ktoś w ministerialnych konsultacjach. 
Na razie więc wmawia się nam bardzo enigmatycznie, że  5G  będzie niby miała praktyczne zastosowanie w przemyśle, przy samochodach autonomicznych, w lodówkach, pralkach, odkurzaczach, grach komputerowych i medycynie.  Ale co konkretnie będzie robiła taka lodówka czy pralka, jak już się połączy z siecią 5G, tego nie wiadomo. Może Ministerstwo Cyfryzacji załatwi  nam, że klapa od sedesu zamknie się sama,  jak tylko  inteligentnie rozpozna, że zapiąłeś rozporek? 
 
Co na to  nauka?
Szokujące są te harce zwolenników mikrofalowego biznesu, gdyż właśnie polscy naukowcy jako jedni z pierwszych w świecie informowali o negatywnych skutkach promieniowania mikrofalowego. 
Już w latach 60 i późniejszych Pracownia Mikrofalowa Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie prowadziła potężne badania nad wpływem na zdrowie promieniowania mikrofalowego. Wykazywano wtedy wielokrotnie szkodliwość tego zakresu fal elektromagnetycznych. Opracowano nawet specjalne ubiory ochronne i stworzono pojęcie „choroby mikrofalowej”. Co ciekawe, już w tamtych badaniach zauważono, że w społeczeństwie jest pewien odsetek osób, cechujących się nadwrażliwością na to promieniowanie. Strategia 5G tej nadwrażliwości nie uwzględnia. Jest ślepa również na ostrzeżenia plejady naukowców z całego świata.    
W roku 2012 i potem w 2017 29 naukowców z 10 różnych krajów przeanalizowało 1800 badań na temat oddziaływania mikrofal na żywe organizmy i ogłosiło „Bioinititive Raport”.
Stwierdza on jednoznacznie szkodliwy wpływ promieniowania elektromagnetycznego nawet przy  dużo mniejszym natężeniu niż dopuszczają obecnie normy.  
Rezolucja 1815 Rady Europy z 2011 mówi, że   należy podjąć wszelkie stosowne środki, by zmniejszyć ekspozycję ludności na pola elektromagnetyczne, zwłaszcza na fale radiowe z telefonów komórkowych, a w szczególności ekspozycję dzieci i młodzieży.
W 2015 roku 230 naukowców z ponad 40 krajów w liście skierowanym do ONZ i WHO przestrzega przed wpływem mikrofal.
W 2017 r. w „5 G Appeal” ponad 180 naukowców i lekarzy ostrzegając przed  szkodliwym działaniem fal 5G na zdrowie człowieka i przyrodę wzywa do wprowadzenia moratorium.
Warto też wiedzieć, że mikrofale używane są także jako broń - ostrzega wybitny specjalista z tej dziedziny Barrie Trower.
Przekazał on również prognozę, że z powodu napromieniowania tylko 1 na 8 dzieci będzie rodzić się zdrowe.
Po tych informacjach 17 krajów na świecie wstrzymało się od wdepnięcia w 5G. Rezygnuje m.in. tak zaawansowane technicznie państwo jak Izrael. Polska natomiast chce na wyścigi pierwsza skoczyć w ogień albo przynajmniej „być liderem”.
Oczywiście większość obywateli byłaby skłonna protestować, żeby nie mieć tego G za swoim oknem, ale skoro Rządowi łatwo poszło z przymusowymi szczepionkami, to równie łatwo zrobią nam przymusowy internet 5G.  
 
Jak już wspominałem, żeby wprowadzić 5G trzeba poluzować normy bezpieczeństwa dla promieniowania elektromagnetycznego. Żeby to osiągnąć, Minister Cyfryzacji sprytnie wplótł poluzowanie w ustawę „o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych”, gdzie ceduje to na Ministerstwo Zdrowia, które ma poluzować w drodze rozporządzenia. Więc posłowie teraz przegłosują tylko dumnie brzmiący akt „wspieranie telekomunikacji”, dając zapewne nieświadomie wolną rękę Ministrowi Zdrowia. Ten oczywiście „w porozumieniu” poluzuje  normy tak, by dogodzić przemysłowi.    
Nadesłane obywatelskie protesty Ministerstwo bardzo grzecznie i elegancko zbyło.

 Do tej pory, dzięki pionierskiej pracy polskich naukowców, Polska mogła się szczycić jedną z najostrzejszych norm dla dopuszczalnego poziomu promieniowania elektromagnetycznego. Teraz te normy mogą przestać nas bronić. 
 Czyż nie ma racji  piszący na tych łamach Janusz Korwin-Mikke, który powiedział: „Demokracja to  rządy ludzi, którzy nie znają się na niczym i decydują o wszystkim.” ?

 

Reklama

5G przetestują na Polakach komentarze opinie

 • Barnaba - niezalogowany 2019-03-17 11:32:28

  Skutki 5G widać po wcześniej komentujących!!!

 • k2 - niezalogowany 2019-03-16 13:11:52

  Jaka "mądrość" bije z anal-lizy Mikiego! Taki Stalin np. znał się na wszystkim. I komu to przeszkadzało?

 • k2 - niezalogowany 2019-03-14 13:12:59

  Kury się nie niosą, krowy mleka nie dają i żałośnie ryczą. Nie widzą dla siebie przyszłości. Artykuł nie dostrzega ludobójstwa na Polakach, a eliminacja siedmiorga urodzonych na ośmioro sprowadzi populację poniżej miliona w kilkadziesiąt lat. Zagładę zaplanowano, by złamać opór przeciw postawieniu jeszcze więcej masztów z jeszcze groźniejszym promieniowaniem, rentgenowskim i gamma. To jeszcze skuteczniejsze niż wywoływanie autyzmu szczepionkami.

 • Gosia - niezalogowany 2019-03-14 11:40:36

  Nie wiem czy plan nie jest bardziej diaboliczny niż się wydaje?Może jakieś grono mędrców na czele z Panem Sorosem doszli do wniosku,że ludzi jest za dużo i trzeba zredukować ich liczbę i umieścić cała zachodnią populacje w kuchenkach mikrofalowych,które dla niepoznaki nazwano 5G?Ludzie nic o tym nie wiedzą.Zwolennicy PiS i PO na wzajem plują na siebie,szerzy się mowa nienawiści,emocje sięgają zenitu,a jeśli chodzi o 5G,które realnie zagrozi nam i naszym dzieciom jest zupełna cisza.

 • mmb - niezalogowany 2019-03-13 19:16:42

  Jak to jest szkodliwe do zdrowia to skarga do U E jest potrzebny i konieczny i słuszny!! Euro posłowie niech się wykażą !!

 • MONA - niezalogowany 2019-03-13 17:44:32

  dodam ----DEMOKRACJA , TO TAKŻE DECYZJE KILKU NAJBOGATSZYCH LUDZI ŚWIATA , O TYM JAK TEN ŚWIAT URZĄDZIĆ MALUCZKIM , WBREW ICH WOLI I WBREW ICH PRZEKONANIOM ----SŁOWEM ---JAK SPASKUDZIĆ TEN ŚWIAT .

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zyciekalisza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Idea Contact sp. z o.o. z siedzibą w Kalisz 62-800, Spółdzielcza 6

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"