:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Portal zyciekalisza.pl 14/09/2019 16:36

W drodze do Pleszewa, który był celem sobotniej, przedwyborczej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego, szef rządu na krótko odwiedził Nowe Skalmierzyce. Podczas konferencji prasowej padło również pytanie o obwodnicę Kalisza

Premier Rady Ministrów zatrzymał się w siedzibie Spółdzielni Mleczarskiej Lazur – znanego, polskiego producenta serów pleśniowych, który w tym roku obchodzi jubileusz 60 lecia istnienia.
– Rozwój tej spółdzielni jest naprawdę fenomenalny, ponieważ udało się stworzyć bardzo dobrą firmę, która zatrudnia ponad 180 osób, jej właścicielami, spółdzielcami jest 70 rolników i która eksportuje 30% swoich wyrobów. Właśnie z takich firm składa się polska gospodarka, to jej kręgosłup – komplementował skalmierzycką spółdzielnię oraz cały sektor spożywczy, szef rządu, który wspomniał o bardzo dużej dynamice eksportu produktów spożywczych m.in. na rynek amerykański. – Jeśli to tempo zostanie utrzymane to po raz pierwszy w historii wartość eksportu do USA będzie większa niż do Rosji, naszego sąsiada – podkreślił Mateusz Morawiecki. Zachęcał polskich rolników do zrzeszania się w spółdzielnie i grupy producenckie, które są w stanie skutecznie konkurować na rynku z podmiotami zagranicznymi.
Premier uspokajał małych przedsiębiorców, którzy obawiają się proponowanych przez rząd zmian, m.in. podwyżki płacy minimalnej. 
– Tym, którzy mają wysoki przychód i nie łapią się, w cudzysłowie, na zasadę małej działalności gospodarczej, ponieważ wysokie koszty powodują, że dochód jest relatywnie niski, proponujemy naliczanie ZUS-u od dochodu – podkreślił premier.

W trakcie spotkania padło pytanie o perspektywę budowy obwodnicy dla Kalisza w najbliższym czasie. – Właśnie w celu przyspieszenia budowy obwodnic tydzień temu ogłosiłem program budowy 100 obwodnic, bo w czasach naszych poprzedników, obwodnic powstawało tyle co kot napłakał. W planach mamy budowę obwodnic dla dużych miast, dla miast średniej wielkości oraz dla małych – odparł wymijająco premier Mateusz Morawiecki. (pp) 

Reklama

Czy premier w Skalmierzycach obiecał kaliszanom obwodnicę? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 18:31:21

    Nos Morawieckiego z powodu miliona elektryków, przekopu mierzeii, tanich mieszkań, tunelu w Świnoujściu, nowych mostów, zamków kazimierzowskich nie mieści się już do żadnej z bajek...

  • Gość - niezalogowany 2019-09-15 10:31:04

    Panie premierze, dlaczego jadąc do skalmierzyc pędził Pan 180 kilometrów na godzinę jadąc terenem zabudowanym? Spychanie innych kierowców na pobocze i wyprzedzanie w najbardziej debilnych miejscach źle się skończy. Po tym co zobaczyłem w sobotę już wiem dlaczego SOP ma tyle kolizji. Proszę pamiętać ze to Pan odpowiada za styl jazdy kolumny. Wstyd

  • Gość - niezalogowany 2019-09-15 10:31:45

    Panie premierze, dlaczego jadąc do skalmierzyc pędził Pan 180 kilometrów na godzinę jadąc terenem zabudowanym? Spychanie innych kierowców na pobocze i wyprzedzanie w najbardziej debilnych miejscach źle się skończy. Po tym co zobaczyłem w sobotę już wiem dlaczego SOP ma tyle kolizji. Proszę pamiętać ze to Pan odpowiada za styl jazdy kolumny. Wstyd

  • Gość - niezalogowany 2019-09-15 14:58:46

    Już tego syfu nikt nie chce kupować i dlatego wezwali Pinokio na pomoc ?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-15 15:51:23

    dlaczego wogule w kampani jest wykozystywany panstwowy sprzet. i panstwowe sluzby?gdzie prokuratura?!ale czemu sie dziwic skoro suski oznajmil dzisiaj na info ze demokracja to jest dyktatura wiekrzosci i nikt sie temu nie sprzeciwil.ci ludzie sa niebezpieczni nie tylko na drodze

  • gość 2019-09-15 17:44:58

    TAKIE SKALMIERZYCE --ODWIEDZA NAJLEPSZY JAK DOTĄD POLSKI PREMIER --- PAN MORAWIECKI ---A TU JAK ZWYKLE KWICZY I UJADA KOMUNA --ZA DAWNYM KORYTEM ----JAK ZWYKLE CZERWONY NIEZMIENNIE KALISZ I JEGO OKOLICE . WSTYD !!! DOPADŁA WAS WIDAĆ POMROCZNOSC JASNA , SPADEK PO WAŁĘSIE --- ZAPOMNIELIŚCIE WIDAĆ ILE I CO ZOSTAWILI PO SOBIE PEOWCY ---KALISZ JESZCZE DZIS TONIE ---NIC NIE ROBI WŁADZA ---JEDYNIE DRZEWA WYCINA. W MIEŚCIE --BRUD I SMRÓD --- NIE MYŚLI , ŻEBY DŻWIGNĄĆ PRZEMYSŁ W KALISZU , ZATRUNIC LUDZI , RUSZĆ Z INICJATYWĄ - ZDOBYĆ W TEN SPOSÓB ZASOBY PIENIEŻNE NA ROZWOJ ---NIC, ZERO ---- TYLKO BANKIETY , NARADY , ODZNACZENIA --MARAZM I NIC WIECEJ .

  • Gość - niezalogowany 2019-09-15 19:24:19

    najleprzy?w czym?wrozbijaniu aut?co pis zrobilo dla kalisza i regionu.szykuje nam druga grecje.a co do komuchow to prosze sobie przesledzic zyciorysy,te prawdziwe.

  • gość 2019-09-16 14:07:38

    czy w tej firmie pracuja za miske ryzu?? nie kupie tego syfu Lazura wiecej !!!

  • gość 2019-09-17 07:03:12

    to co mówi pinokio morawiecki to jedno kłamstwo oszustwo .Tylko naiwniaki i ciemnogród pisowski w to wierzy .

  • gość 2019-09-17 16:20:12

    A DLACZEGO PIS MA COS ROBIC DLA KALISZA ???? TO SAMORZĄDY I UGRUPOWANIE -SAMORZĄDNY KALISZ ---TO ONI , ODPOWIADAJĄ ZA TO CO TERAZ MAMY W KALISZU ---A TO NIEZMIENNIE SĄ ---PEOWCY I PRZEROBIONE NA PEOCÓW KOMUCHY ---- Z PANEM PĘCHERZEM NA CZELE .

  • Adam Kaliszak.pl 2019-09-17 17:01:06

    Przed wyborami obiecają wszystko

  • Adam Kaliszak.pl 2019-09-17 17:01:13

    Treść komentarza...

  • Gość - niezalogowany 2019-09-17 19:41:19

    ano dlatego maja robic ze zyja z podatkow kaliszan tak samo jak z podatkow np sieradzan,dlatego tez ze przed wyborami obiecali,dlatego ze mowili ze nie bedzie podzialu na polske A i B.dlatego tez ze przez wies pani bylej premier jezdzi pendolino i tam sie zatrzymuje a stutysieczne miasto z kazdym nowym rozkladem ma coraz mniej polaczen.i prosze nie zwalac na po czy innych tam prosze sie pochwalic co zrobili,zeby moc innych potepiac.mowili ze polska w ruinie,moze i byla.ale w czym teraz jest? prosze sobie odpowiedziec.

  • gość 2019-09-24 17:27:03

    do wpisu powyżej ---TERAZ POLSKIE POLA I POLSKA SA W TOKSYCZNYM BAGNIE ZE SPALERNI Z WARSZAWKI PANA TRZSKOWSKIEGO -- SKRZETNIE UKRYWANYCH AWARI OD 3 LAT . JEŚLI NIE BYŁA POLSKA W RUINIE ---TO GDZIE POLSKIE STOCZNIE , ZAKŁADY --- GDZIE ZAKŁADY KALISKIE ---MASZYNY Z POLO SPRZEDANE ZA BEZCEN SZWABOM , CO ZROBILI Z KALPO , GORZELNIAMI , CUKROWNIAMI ---DOSŁOWNIE WSZYSTKIM . GDZIE PIENIĄDZE LUDZI ZE SKŁADEK Z OFFE , GDZIE Z AMBER -GOLDU ---BELKA MÓWIŁ ---CYT --WSZYSCY WSZYSTKO WIEDZIELI ---GDZIE TO JEST ??? TO BYŁY LUDZI PIENI,ADZE -- CO Z TYM POROBILI -- A CO Z DZIKA PRYWTYZACJA --NIE TYLKO W W-WIE , ALE TEZ W KALISZU ---OKOLICZNE KAMIENICZKI WOKOŁ RATUSZA KALISKIEGO --POSZŁY ZA BEZCEN --- NIKT JAK DOTĄD TEGO NIE ROZLICZYŁ , BO WŁADZĘ MA W KALISZU PEO . TERAZ TO MOŻNA SOBIE RĘCE I NOGI UROBIĆ , ZANIM TO WSZYSTKO SIĘ NAPRAWI --PO TAKICH ZNISZCZENIACH ---A PEOWCY JESZCZE CIĄGLE WYJĄ DO DAWNEGO KORYTA , TĘSKNO IM DO TEGO ICH KOMUSZEGO MIODU . ZWOLENNICY PIS , DOSC MILCZELI POKORNIE 60 LAT -- CIERPLIWIE WSZYSTKO ZNOSILI --AŻ WSZYSTKO PĘKŁO ---BO ILEZ MOŻNA PRZEGINAĆ --- TERAZ LEPIEJ SIEDŻCIE CICHO --TAK WAM RADZĘ .

Dodajesz jako: |