:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Czy władze Kalisza ukrywają ważne dokumenty?

Prezydent, władze Kalisza ukrywają ważne dokumenty - zdjęcie, fotografia
Portal zyciekalisza.pl 12/11/2019 11:29

Gotowy od końca września Programu Budowy i Przebudowy Dróg Osiedlowych do tej pory nie został ujawniony radnym ani opinii publicznej. Zachodzi obawa, że podobnie może być z projektem przyszłorocznego budżetu, który jest już gotowy, ale nikt go nie widział

Prace nad PBiPDO trwały przez wiele miesięcy. Prezydent Krystian Kinastowski kilkakrotnie zapowiadał, że dokument ten będzie zawierał harmonogram robót drogowych na najbliższe lata. Dzięki temu mieszkańcy poszczególnych osiedli mieli się dowiedzieć, kiedy i czy w ogóle mogą spodziewać się drogowców budujących bądź przebudowujących daną ulicę. Jednak nadal nic nie wiedzą. - To jest kpina – mówi radny Sławomir Chrzanowski. - Pytałem o ten program w interpelacjach. Najpierw dowiedziałem się, że będzie gotowy do końca czerwca, a potem że do końca lipca. Po tym terminie miał zostać przedstawiony i do tej pory nie został. Na szczegóły tego programu czekamy jako radni i również jako Koalicja Obywatelska – podkreśla S. Chrzanowski. W październiku br. Krzysztof Gałka, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji dwukrotnie zapewniał nas, że PBiPDO jest już gotowy i został przekazany prezydentowi. Tam jednak najwyraźniej „utknął”. Radni nic nie wiedzą również na temat projektu nowego budżetu. 15 listopada jest ustawowym terminem przygotowania tego dokumentu. Dawniej do dobrego obyczaju kaliskiego samorządu należała publiczna prezentacja gotowego projektu uchwały w tej sprawie. !5 listopada przypada w piątek, a o żadnej prezentacji nic nie wiadomo. Z prezydentem Kinastowskim próbowaliśmy skontaktować się w miniony czwartek i piątek, a także we wtorek 12 listopada, jednak okazał się dla nas niedostępny. (kord)

Na zdj. Krystian Kinastowski

Reklama

Czy władze Kalisza ukrywają ważne dokumenty? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-12 12:26:47

    Ktoś jeszcze wierzy tej władzy? Chyba tylko ci z pisu. Ale im ja też nie ufam

  • gość 2019-11-12 12:44:04

    kinastowski się nie sprawdził... jest tak samo mierny jak sapiński.. tylko Kalisza szkoda

  • gość 2019-11-12 14:45:26

    zrobic referendum i odwolac Pana Prezydenta

  • gość 2019-11-12 16:50:26

    TAK , WŁAŚNIE TAK , 3x TAK ----- ZROBIĆ REFERENDUM I ODWOŁAĆ PANA KINASTOWSKIEGO . TO NIE TEN CZŁOWIEK NA TAKIE STANOWSKO ----KALISZ SIĘ WALI , DOSŁOWNIE ---TONIE W ŚMIECIACH , WSZYSTKO CZEGO SIĘ NIE DOTKNIE ---- JEST DO TZW. KITU ----NIBY COŚ CHCE ZROBIĆ , UDAJE , ŻE ROBI , A NIE ROBI NIC ---- NIE WIDAĆ JAK DOTĄD KONKRETNEGO DZIAŁANIA I WYNIKÓW TEGO ----NO , OPRÓCZ ---UDANYCH WYBORÓW DO SENATU DLA PANA PĘCHERZA ---CZŁOWIEKA Z TEGO SAMEGO UGRUPOWANIA CO PAN KINASTOWSKI ---WSZYSTKO DLA KALISZA ---CZYLI , PRZENICOWANE KO !!!!!!!!!!!!!!!!---- A KALISZANIE , PO RAZ KOLEJNY --ZROBIENI W BAMBUKO !!!!

  • gość 2019-11-12 20:20:02

    komentarze samych POprawnych z Kalisza , którzy wszystko krytykują , każdy prezydent będzie zły który nie jest z POprawnej partii prawda ?

  • DarekZawszeDrugi - niezalogowany 2019-11-13 03:13:18

    Jak stworzyć nagonkę na człowieka w Kaliszu (wersja POKO Ltd. - czyli mechanizm budowania hejtu.

    1. Na początku należy wytypować grupy niezadowolone. Na przykład wybiera się lgbt, ludzi kochających drzewa, Żydów, grupę od dziury, czyścicieli Prosny, kluby sportowe, działkowców,

    2. Następnie udziela się tym grupom publicznego i prywatnego poparcia. Klepie się po ramieniu i komentuje na Facebooku.

    3. Póżniej rzuca się jakieś hasło typu Chronimy Drzewa, Czyścimy Prosnę,

    4.Podsyca się wymianę zdań i komentuje komentujących, dzwoni się do nich, pyta się jak można im pomóc, okazuje się zainteresowanie. Buduje się poczucie bliskości.

    5. Później odsuwa się siebie delikatnie na bok i przyjmuje się rolę obserwatora. Od czasu do czas utrzymuje się jednak kontakt w celu podsycania konfliktu. Ludzie zaczynają sami siebie nakręcać a POKO stoi boku. Tak było podczas manifestacji na Plantach. Tak było podczas marszu LGTB zorganizowanego przez człowieka z POKO.

    W uproszczeniu:

    Wybierz grupę ~ poprzyj grupę ~ zaangaźuj się ~ okazuj zainteresowanie ~ odsuń się na bok

    A teraz wyobraźcie sobie, że taki mechanizm dotyczy wielu grup i trwa latami. Sztucznie buduje się w głowach Kaliszan przeświadczenie, że jest źle. Każdy prezydent inny od POKO SANTANA jest zły.

    Nie zapominaj także o celach. Nie rób niczego tylko dla osiągnięcia jednego celu. Cele dla każdego działania powinny być minimu dwa.

    Na przykład wystaw Janusza w wyborach.

    Cel pierwszy: doprowadź do konfliktu na linii PiS i Prezydenci. Rozbij nieformalną koalicję.

    Cel drugi: wystaw tylko jedną kandydaturę przeciw Wojtyle. Wzbudź w ludziach emocje, że jak nie zagłosują na AntyPiS to wygra PiS.

  • DarekZawszeDrugi - niezalogowany 2019-11-13 03:36:33

    Jak stworzyć nagonkę na człowieka w Kaliszu (wersja POKO Ltd. - czyli mechanizm budowania hejtu.

    1. Na początku należy wytypować grupy niezadowolone. Na przykład wybiera się lgbt, ludzi kochających drzewa, Żydów, grupę od dziury, czyścicieli Prosny, kluby sportowe, działkowców,

    2. Następnie udziela się tym grupom publicznego i prywatnego poparcia. Klepie się po ramieniu i komentuje na Facebooku.

    3. Póżniej rzuca się jakieś hasło typu Chronimy Drzewa, Czyścimy Prosnę,

    4.Podsyca się wymianę zdań i komentuje komentujących, dzwoni się do nich, pyta się jak można im pomóc, okazuje się zainteresowanie. Buduje się poczucie bliskości.

    5. Później odsuwa się siebie delikatnie na bok i przyjmuje się rolę obserwatora. Od czasu do czas utrzymuje się jednak kontakt w celu podsycania konfliktu. Ludzie zaczynają sami siebie nakręcać a POKO stoi boku. Tak było podczas manifestacji na Plantach. Tak było podczas marszu LGTB zorganizowanego przez człowieka z POKO.

    W uproszczeniu:

    Wybierz grupę ~ poprzyj grupę ~ zaangaźuj się ~ okazuj zainteresowanie ~ odsuń się na bok

    STRATEGIA POWROTU/MECHANIZM PRZYPOMNIENIA

    Kiedy już wszystko ucichnie, kiedy upłynie trochę czasu od zamieszek, kiedy poczujesz, że temat umarł, to co? To poczekaj jeszcze kilka dni, zadzwoń, zagadaj, wysłuchaj, przypomnij, poklep ponownie po ramieniu i powiedz, że pamiętasz. Odgrzeb konflikt według starego i utartegi schematu.

    PAMIĘTAJ - KONFLIKT NIGDY NIE UMIERA. KONFLIKT SIĘ CHWILOWO WYGASZA.


    A teraz wyobraźcie sobie, że taki mechanizm dotyczy wielu grup i trwa latami. Sztucznie buduje się w głowach Kaliszan przeświadczenie, że jest źle. Każdy prezydent inny od POKO SANTANA jest zły.

    Nie zapominaj także o celach. Nie rób niczego tylko dla osiągnięcia jednego celu. Cele dla każdego działania powinny być minimu dwa.

    Na przykład wystaw Janusza w wyborach.

    Cel pierwszy: doprowadź do konfliktu na linii PiS i Prezydenci. Rozbij nieformalną koalicję.

    Cel drugi: wystaw tylko jedną kandydaturę przeciw Wojtyle. Wzbudź w ludziach emocje, że jak nie zagłosują na AntyPiS to wygra PiS. O nie jest ważne, że nie masz planu, zamiarów i chęci. Bazuj na niezadowoleniu. Bazuj na tym: MY albo ONI.

    Tacy ludzie są w każdym większym mieście w Polsce. Są to założyciele POKO. W zamian za swoje działania zostają sowicie wynagradzani za nasze pieniądze.

    Czy Ty też jesteś DEBILEM?
    Czy lubisz gdy się Tobą manipuluje?

    No to SPOKO POKO. Pozdrowienia dla Syrii. Może to i dobrze, że Putin robi porządek w tym kraju. PS. Nie krzycz na żonę w miejscu swojej pracy. To Polska - tutaj szanujemy kobiety. To Polska - tutaj współczujemy Twojej żonie.


  • Poprawka do kolegi tozumowania - niezalogowany 2019-11-13 06:59:25

    Nie zapomnij jeszcze o mechanizmie eliminacji konkurencji opozycyjnej.

    Musisz się przykleić do drobnych ugrupowań typu KOD, TiT, SLD, Nowoczesna i itp. Ale ten mechanizm stosuje POKO tylko w czasie wyborów. Obiecuję się członkom i szefom tych ugrupowań nagrody w różnej postaci, w zamian udzielają oni poparcia i chętnie się fotografują. Wyborcy tych ugrupowań są zazwyczaj wściekli, mniej więcej tracą oni wtedy 2/5 elektoratu, 3/5 dają się przekonać. Wchodzi się w takie sojusze nawet wtedy kiedy POKO wie że przegra wybory tylko po to, żeby wizerunkowo te ugrupowania "odstrzelić" po. Ich zawiedzeni wyborcy tracą zainteresowanie. W ten sposób zostaje tylko POKO.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-13 07:30:55

    Do PiSsLamistow!! Wystarczy być kłamcą i złodziejem?? A później zadzwonić do Banasia i wsxystko będzie ok !! Więc nie!! Dosyc kamstwa i obłudy wasz czas minął!! Nawet pincet + wam nie pomoże !!

  • gość 2019-11-13 12:03:09

    Kinastowski umyj zęby...

  • gość 2019-11-13 14:04:23

    @DarekZawsze... i Poprawka
    wiesz, mozna byc tez nie zwiazanym z zadna partia i miec negatywne zdanie na temat obesnego Prezydenta Kalisza, nie przyszlo Ci to do glowy ?

  • gość 2019-11-13 15:34:19

    Do -Darek zawsze......-wygłos te mądrości w swoim radiu. Tam twoje miejsce pracy przecież.

  • gość 2019-11-13 15:36:44

    do Adrian: czy ty naprawdę myślisz, że to Darek pisze? czy sam piszesz te komenty i sam sobie odpowiadasz?

  • gość 2019-11-13 20:21:38

    Plan zagospodarowania POLIGONOWA szczegółowy na terenie sołectwa Dobrzec i oś.Dobro bez wiedzy właścicieli gruntów i bez konsultacji ,to tajemnica!.regulacja Krempicy i budowa polderów bez wiedzy właścicieli gruntów to tajemnica! Konsultacje na ucho ! Plan zagospodarowania terenów przy Poznańskiej powinien być zrobiony a nie wybiegać daleko pod Kolonie Kościelnej Wsi. A tereny między Poznańską a Korczakiem to wieczne studium!!!!Wstyd i układy!!! Panie Prezydencie!! ogłoszenia w internecie i zastawianie się tym to przekręty kamufluje !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-13 21:49:56

    Czytajac wasze komentarze wychodzi mi ze nnasza sluzba zdrowia jest w wielkiej zapasci,zwlaszcza psychiatria.chyba że ktoś wam płaci za świętowanie.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-13 22:44:39

    Bardzo słaby prezydent

  • Gość - niezalogowany 2019-11-14 07:02:38

    Najgorszy jaki mógł być !! Ale kaliszoki na niego głosowali bo był taki piękny hamerykanski!! Zero doświadczeńia w pracy w administracji i najważniejsze zero doświadczenia w zarządzaniu ludźmi!! W maju są wybory prezydenckie i czy znajdzie się ktoś z jajami żeby zorganizować referendum?? Czy dalej będziemy mieszkali w szarym ,brudnym i pełnym dziur na ulicach i chodnikach bez perspektyw mieście???

  • Kali-szok - niezalogowany 2019-11-18 13:38:08

    Kalisz nie umiera, Kalisz już umarł.

Dodajesz jako: |