:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Kaliscy radni zdecydowali – podatek od nieruchomości rośnie o 7 procent!

Rada miasta, Kaliscy radni zdecydowali podatek nieruchomości rośnie procent! - zdjęcie, fotografia
Portal zyciekalisza.pl 28/11/2019 17:34

Mimo sprzeciwów radnych Koalicji Obywatelskiej i SLD pozostałe kluby przegłosowały na dzisiejszej sesji Rady Miasta podwyżkę podatku od nieruchomości, średnio o 7 proc. w porównaniu z dotychczas obowiązującymi stawkami

W uzasadnieniu projektu uchwały podkreślono, że ostatnia zmiana wysokości stawek, w tym podatku miała miejsce w roku 2017.

Zdaniem radnego Dariusza Grodzińskiego podwyżka podatku od nieruchomości jest wyrazem tego, że przyszłoroczny budżet miasta był konstruowany po najmniejszej linii oporu.

- To jet już siódma w tym roku podwyżka opłat wprowadzona przez miasto. Ich architektem jest prezydent. W poprzednich kadencjach podwyżki też się zdarzały co parę lat, ale nie tak skokowo i nigdy nie było też takiej serii podwyżek jak teraz. Przypominam, że od II kwartału tego roku koalicja Samorządnego Kalisza z PiS-em już zdążyła podwyższyć opłaty za żłobek, usługi opiekuńcze, czynsze, opłatę za odbiór śmieci, dzisiaj podatek rolny i na koniec podatek od nieruchomości aż o 7 procent. Ja takiej kumulacji podwyżek nie pamiętam – dowodzi radny.

Radny Artur Kijewski (PiS) wyjaśnia, że zgodnie z zapewnieniem prezydenta pieniądze z podwyższonego podatku będą przeznaczone na inwestycje ogólnomiejskie.

- Oszacowano, że z tytułu wyższego podatku od nieruchomości budżet miasta zyska dodatkowo około 3 mln zł – dodaje radny

Jak zapewnia prezydent Krystian Kinastowski, pieniądze z podwyższonego podatku, zebrane ze śródmieścia powrócą w to miejsce w formie finansowania inwestycji rewitalizacyjnych.

Za przyjęciem uchwały głosowało 12 radnych PiS i stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza: Tomasz Bezen, Grzegorz Chwiałkowski, Elżbieta Dębska, Marian Durlej, Mirosław Gabrysiak, Artur Kijewski, Agnieszka Konieczna, Sławomir Lasiecki, Roman Piotrowski, Karolina Sadowska, Tadeusz Skarzyński, Leszek Ziąbka.

Przeciwko uchwale zagłosowało 11 radnych Koalicji Obywatelskiej i SLD: Sławomir Chrzanowski, Eskan Darwich, Dariusz Grodziński, Radosław Kołaciński, Kamila Majewska, Marcin Małecki, Piotr Mroziński, Barbara Oliwiecka, Magdalena Walczak, Łukasz Włodarek, Zbigniew Włodarek.

(dk)

 

 

Reklama

Kaliscy radni zdecydowali – podatek od nieruchomości rośnie o 7 procent! komentarze opinie

  • gość 2019-11-28 18:25:25

    I TE MILIONY Z KRZYWDY KALISZAN , PÓJDA ZNOWU NA BALANGI , LUB NA ODNAWIANIE RATUSZOWYCH POKOI ---- NIGDY WIĘCEJ PRZED WYBORAMI NAS NIE NABIORĄ NA ŻADNE SAMORZĄDNE KALISZE ---BO POTEM WYCHODZI JACY TO ONI SĄ SAMORZĄDNI ---TYLKO DLA SIEBIE I SWOJEJ KABZY . ODWOŁAĆ TEGO KINASTOWSKIEGO ---CO TO ZA RZĄDY ??? CO TO ZA GOSPODARZ ????? ON FUNKCJONUJE NA ZASAZDIE ---HULAJ DUSZA --NIC NAM NIE ZROBIĄ --- TO JUZ JEST SKANDAL --PRZYDAŁOBY SIE , ŻEBY CALA POLSKA USLYSZAŁA O TAKICH RZĄDACH .

  • Kacper - niezalogowany 2019-11-28 22:18:07

    Co za głupie tłumaczenia podwyżek !!! Już raz tłumaczono nam że podwyżka za wodę i ścieki dlatego wzrosły bo miasto wzięło kredyt na wybudowanie oczyszczalni ścieków. Podobnie było ze śmieciami i Orlim Stawem. Minęło tyle lat, kredyty na te inwestycje spłacone, a my nie płacimy mniej tylko coraz więcej i więcej !!!! To tak jakby szewc podniósł drastycznie ceny za swoje usługi , bo musi sobie kupić nowe auto !!!

  • k2 - niezalogowany 2019-11-28 23:04:06

    Mistrzowie polityki z kaliskiej KO ugrupowaniu Kinastowskiego podarowali na tacy senatora z tego ugrupowania, a w zamian dostali od tegoż ugrupowania przewodniczącego rady z PiSu. Tym schetynowcom lepiej byłoby kury prowadzać na stronę niż politykę robić.

  • gość 2019-11-29 06:10:28

    do pierwszego komentarza z 2019-11-28 18:25:25
    CZY DO CIEBIE DOCIERA, ZE ZA PODWYZKA GLOSOWALI PiS A NIE TYLKO PREZYDENT i WSZYSTKO DLA KALISZA ?
    NAJWIECEJ RADNYCH JEST Z PiS, POWTARZAM TOBIE TO RAZ JESZCZE !!!
    WIDZISZ TO, CZY NIE CHCESZ TEGO ZOBACZYC, ze to wlasnie PiS w wiekszosci jest temu winien, ze podatki ,,ida w gore,, w Kaliszu !!!
    Jakos to zostalo pominiete w Twoim komentarzu, bielmo na oczach ?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-29 08:31:25

    Na chleb nie będzie ale za to na igrzyska już tak. Na lodowisko i domy sąsiedzkie zamiast na inwestycje i remonty. Kiedy uroczyste odpalenie choinki?

  • gość 2019-11-29 10:13:20

    Jaaasne, za każdym razem mamią nas, że kasa pójdzie na inwestycje (bez względu na to czy zaciągają kolejny kredyt czy stosują podwyżki) a tymczasem od 10 lat Kalisz jest inwestycyjną pustynią... gdzie jakieś większe inwestycje? Ile dróg zbudowano? Ile wyremontowano kamienic, co zrobiono ze Śródmieściem? Od czasu powstania Aquaparku w mieście nie było ŻADNEJ większej inwestycji... przy ponad 600 mln dochodów w budżecie oni przeznaczają TYLKO 75 mln na inwestycje. Budżet jest przejadany. Inwestycje to rozwój, a miasto umiera... masakra

  • zamieszkaj w Ka - niezalogowany 2019-11-29 14:47:29

    Podwyżka opłat czynszu w lokalach użytkowych jest nieunikniona...
    Koszty utrzymania mieszkańców wzrosną.
    Teraz czekamy na ujawnienie listy podmiotów zwolnionych z płacenia podatku z podaniem przyczyny zwolnienia.

Dodajesz jako: |