:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Polityka, Kandydaci złamali przepisy wyborcze - zdjęcie, fotografia
Portal zyciekalisza.pl 09/10/2019 12:02

Jan Dziedziczak i Andrzej Wojtyła złamali zakaz rozwieszania reklam wyborczych na komunalnym mieniu publicznym - twierdzi radny PO Dariusz Grodziński. Jego zarzuty przynajmniej częściowo się potwierdzają

  Zakaz wprowadził w poprzedniej kadencji ówczesny prezydent Kalisza. W szczególności chodziło o infrastrukturę drogową, czyli np. barierki oddzielające jezdnie od chodnik ów, znaki drogowe itp.

- Obaj panowie kandydując do Parlamentu RP w 2015 r. jako jedyni złamali nasze lokalne przepisy, obwieszając nielegalnie swoimi reklamami całe miasto tuż przed ciszą wyborczą. Służby miejskie nic z tym wtedy nie zrobiły - podkreślił radny.

 Jak dodał, J. Dziedziczak ponownie złamał te same przepisy w maju br., kandydując do Parlamentu Europejskiego. Także wtedy nie było skutecznej i szybkiej reakcji ze strony Miasta.

- Wygląda na to, że wymienieni kandydaci Prawa i Sprawiedliwości za nic mają miejskie regulacje prawne w tym zakresie, zdobywając w ten sposób nieuczciwą przewagę konkurencyjną w kampaniach wyborczych. Wygląda też, że zarówno w poprzedniej, jak i obecnej kadencji nikt z włodarzy i służb miejskich nie potrafi skutecznie sobie z tym problemem poradzić - zauważył niedawno D. Grodziński i poprosił prezydenta o informacje na pytanie, jakie konsekwencje ponieśli obaj kandydaci.

 Jak przypomina wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, w roku 2015 istniała możliwość bezpłatnego umieszczania plakatów wyborczych dotyczących wyborów do Sejmu i Senatu na słupach ogłoszeniowych. W roku 2015 Straży Miejskiej nie udało się ustalić sprawców wspomnianych wykroczeń. Jednak do Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość została wtedy wystosowana nota księgowa z tytułu usunięcia wymienionych plakatów wyborczych. Należność została uregulowana w grudniu 2015 r. Nieco inaczej przedstawia się przypadek J. Dziedziczaka w czasie kampanii do euro parlamentu w 2019 r.

 - Czynności przeprowadzone przez Straż Miejską pozwoliły na ustalenie sprawcy rozwieszania materiałów wyborczych na miejskiej infrastrukturze i wobec tej osoby zastosowano postępowanie zgodne z Kodeksem Wykroczeń. Zostało też przeprowadzone postępowanie wobec Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość zakończone decyzją administracyjną, od której strona wniosła odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kaliszu. Obecnie oczekujemy na rozpatrzenie sprawy przez ten organ - poinformował 4 października br. G. Kulawinek.

Jak się okazuje, podobne problemy w maju br. miał Komitet Wyborców KUKIZ’15 promujący w Kaliszu kandydata na europosła Marka Jurka. W tym przypadku postępowanie także zostało zakończone decyzją administracyjną. Należność wynikająca z nielegalnego zajęcia pasa drogowego została uregulowana w sierpniu br. W tle tych informacji jest oczywiście dobiegająca już kresu kampania przed wyborami do Sejmu i Senatu. Jak przyznaje wiceprezydent, stwierdzono już nowe przypadki umieszczania materiałów wyborczych w pasach drogowych i zostały wszczęte pierwsze postępowania administracyjne.

(kord)

Na zdj. Dariusz Grodziński

Reklama

Kandydaci PiS-u złamali przepisy wyborcze? komentarze opinie

  • gość 2019-10-09 12:28:39

    Choćby nie wiem jak się starali złego wrażenia nie zatrą. Wiadomo o co chodzi PO. Wiadomo ze w nosie mają ludzi. Ciekawe czy w Kaliskiej PO takie rozmowy się toczą?

    https://www.tvp.info/44676278/brudna-polityczna-gra-po-tvp-info-ujawnia-tasmy-neumanna

  • gość 2019-10-09 12:47:13

    do powyzej
    Tasmy Neumanna to maly pikus w porownaniu z ponizszym :
    https://wiadomosci.wp.pl/afera-banasia-interes-braci-k-kwitnie-nadal-na-tylach-slynnej-kamienicy-6431508002842753a
    Nie wiem czy TVP o tym zdarzeniu cos informowalo ?

  • gość 2019-10-09 14:26:52

    Taśmy Neumanna prezentują system jaki panował w tej przestępczej organizacji.
    W tym procederze uczestniczyło znacznie więcej osób które były przekonane, że można tak postępować. Co gorzej ludzie Ci byli przekonani o tym, że nie spotka ich żadna kara nawet jeśli sprawa trafi do Sądu a to już jest skandal na całą Polskę.
    Co do Banasia to poczekajmy na wyrok Sądu, bo nie znamy akt ani szczegółów i może się okazać, że opieramy się na pomówieniach. No i Banaś działał jako osoba fizyczna a nie jako reprezentant jakiejś partii czy innego gremium.

  • gość 2019-10-09 15:33:40

    Prawi i sprawiedliwi tylko według swojego prawa.
    Dojna zmiana nie liczy się z nikim i niczym. trzeba ich powstrzymać bo zapanuje ciemnogród zarządzany wybranymi jarka

  • gość 2019-10-09 15:34:26

    Brawo Grodziński. to jest skandal!!! oni chcą zmieniać prawo, a sami podstaw nie przestrzegają

  • gość 2019-10-09 15:36:23

    do powyzej
    ale byl wtedy szefem KAS i to go juz do czegos zobowiazuje , nawet jezeli wynajmowal kamienice jako osoba prywatna...
    https://www.money.pl/gospodarka/afera-banasia-urzednik-kas-zatkalo-mnie-potem-mielismy-z-tego-troche-smiechu-6430073048225921a.html
    I wlos z glowy mu nie spadnie !

  • gość 2019-10-09 15:57:52

    do komentarza z z 14:26:52
    rozumiem, ze dla Ciebie to tez jest calkowicie normalne, ze osoby zwiazane ze srodowiskiem kryminalnym, niejaki ,, Paolo ,, , tak po prostu moga sobie dzwonic kiedy chca do Prezesa NIK ? to tez jest na pewno pomowienie... ?
    A jakie konsekwencje (prawne) poniosl byly szef KNF Pan Chrzanowski ?

  • gość 2019-10-09 16:17:23

    do komentarza z 14:26:52
    a tutaj jeszcze jeden przyklad , ze nawet osoby skazane moga zostac ulaskawione ( przed uprawomocnieniem sie wyroku ) przez Prezydenta RP i zajmowac wysokie stanowiska panstwowe, bez poniesienia jakichkolwiek konsekwencji, w ktorym to jeszcze kraju jest cos takiego mozliwe ?
    https://szkocja24.co.uk/wiadomosci/pokaz/26034,przestepca-skazany-za-naduzycia-nowym-szefem-mswia

  • gość 2019-10-09 17:19:00

    a tutaj jeszcze jeden przykład ---- że osoby z PLATFORMY OSZUSTÓW --- skazane PRAWOMOCNYMI WYROKAMI -- PANI ZDANOWSKA , NIEŻYJĄCY JUZ ADAMOWICZ , NEUMAN -- MOGA STARTOWAC W WYBORACH ---TO KTO BĘDZIE NA NICH GŁOSOWAŁ ???? TACY SAMI JAK ONI , NIKT INNY . DALEJ ---- PEWIEN WÓJT GMINY Z PO ---ZARZĄDZAŁ GMINA ZZA KRAT ARESZTU ---TO DOPIERO ----M A F I A ---- PROSTA SPRAWA ---NIE GŁOSOWAĆ NA ZŁODZIEI ---- I TYLE ----8 LAT OKRADLI NARÓD POLSKI I PALNUJA DOKOŃCZYĆ DZIEŁA . A TAKI ---GEST KOZAKIEWICZA !!!!!!!!!!!!!

  • gość 2019-10-09 18:11:02

    do powyzej
    dedykuje ci ponizszy artykul, bo szkoda mi na wiecej czasu :
    https://wiadomosci.onet.pl/opinie/standardy-pis-skazani-prawomocnymi-wyrokami-sadowymi-na-liscie-wyborczej/pdrv9m
    moze upusc sobie troche krwi, to pozbedziesz sie jadu i poczujesz sie lepiej!
    poczytaj tez sobie, kto za czasow PiS dorobil sie majatku i ciagle czegos zapomona wpisac do deklaracji podatkowej, bo jakos czepiasz sie tylko PO!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 20:06:29

    podniecacie sie pierdolami,jednym i drugim wlasnie o to chodzi.gdyby im chodzilo o przestrzeganie prawa i bycie przyzwoityym to wiekrzosc z nich siedzialo by w wiezieniach albo ukrywali by sie po kazachstanach i kolumbiach.chodzi im tylko o to by napuscic polaka na polaka,dac jeszcze taniej gorzaly i wsrod jazgotu pisiorsko peosko eseldowskiego madry czlowiek sie nie przebije.a wyborca postawi krzyzyk na pisiorze przeciw aferzystom z po lub na odwrot i stary ukladzik dalej funkcjonuje.ps.jezeli tyle wiadomo o ich przekretach to czemu zaden z nich nie siedzi?ani nawet ten co przed europarlamentem napadl na europosla.ani ten co wysylal samolot na kube po cygara

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 21:26:19

    Przrsyepcy i Sutenerzy z kurduplem na czele zawsze łamią prawo

  • gość 2019-10-10 11:14:55

    Pamiętacie te nasze PO-PSL 8 wspaniałych lat jak to rządziliśmy i wyprzedaliśmy Polski majątek narodowy ( społeczny )jak uwłaszczyliśmy się i jak nasi stali się bogaczami,

    jak działała dobrze demokracja strzelając do górników, jak wtargnęła policja do tygodnika wprost i co tam wyprawiano, jak zwolniono setki ludzi w TV, jak pięknie działały

    nasze sądy ich wspaniałe wyroki, jak działali nasi komornicy i ich skutki jak wspaniale pokazywano pod palmami emeryta a póżniej zabraliśmy wam pieniadze z OFE, jak

    głosowaliśmy za podniesieniem VAT z 22 % na 23 % , VAT z 8 % na 23% na ciuszki dziecięce, jak podniesliśmy wiek emerytalny i jak Trybunał Konstytucyjny to wszystko zatwierdził. Poznajcie życiorysy naszych wspaniałych demokratów i ich dokonania , jak chcieliśmy zaludnić Europe i Polske arabami, jak banki, supermarkety i inni wyprowadzali pieniądze do rajów podatkowych ,jak straciliśmy 260 mld. zł na przekrętach podatkowych, jak głosowaliśmy za ACTA ,głosujcie na nas w najbliższych wyborach to będziemy dalej tak działali i rządzili ale napisze że w planach w 2015 mieliśmy podniesienie wieku emerytalnego dla waszego dobra do 70 lat i wprowadzenie podatku katastralnego ale ten nie
    dobry PIS popsuł nam ten wspaniały program wygrywając wybory .Ale teraz my wygramy te wybory i pokażemy wam demokracje i praworządność.






  • gość 2019-10-10 13:19:58

    PiSowcy to najwięksi oszuści nieszanujący prawa, ludzi (choć zarzucają to tylko konkurentom), Nie liczą się z nikim i niczym. Nawet ta "drobna" z pozoru sprawa świadczy o ich bucie i arogancji!!! Latami mamili ludzi legendą smoleńską,tworząc z niej nieomal religię, a teraz nowymi (partyjnymi) elitami. Jakie to elity każdy widzi!!! Fałsz,obłuda i buta !!!

  • gość 2019-10-10 15:04:23

    Banaś i pisowska spółka... wstydu nie mają

  • gość 2019-10-10 17:16:37

    Nie uczyli że nie ładnie kablować

  • gość 2019-10-10 20:36:22

    Prawda jest taka że cały PIS to organizacja przestępcza -nepotyzm-korupcja polityczna łamanie prawa to chleb powszedni PIS-o bolszewii .Św pamięci prezydent Regan o sowieckiej Rosji mówił imperium zła dziś idealnie wpisuję się w ten osąd PIS partia Zła .Na płotach pomimo zakazów wisi pół PIS-u co dla nich prawo ? Gomułkowska watacha prawo miała za nic tak samo dziś działa PIS.

  • gość 2019-10-11 11:02:27

    Najbardziej zbulwersował mnie wyrok sędzi Tulei uniewinniającą Sawicką. Za PO tacy byli sędziowie. Neuman o tym przypomniał.

  • gość 2019-10-11 12:42:37

    a mnie zbulwesował Banaś, TVPis i ich propaganda, Emilka i jej kasta hejterska z MS, kasa publiczna na Rydzyka.... itp. itp.

  • gość 2019-10-11 19:00:53

    Czytam te komentarze i się zastanawiam co PO by zrobiło gdyby wygrało wybory 2019?Co zrobicie?Urealnicie wiek emerytalny do 80 roku życia? Zabierzecie 500 plus, cofniecie opodatkowanie marketów i banków zachodnich, a podniesiecie podatki polskim firmom i przedsiębiorcom, żeby zasypali dziurę budżetową? Resztę OFE weźmiecie? Zagonicie ludzi do roboty w niedziele i święta? Sami na Maderę pojedziecie w tym czasie? 5 latki poślecie do szkół, żeby mogły od 14 roku życia pracować za 1700, tyrać za pół darmo dla Europy w marketach i montowniach? Będzie można wyprowadzać z Polski 200 mld dolarów w ciągu 4 lat, nie jak w latach 2008-2012 zaledwie 50 mld?Najlepszą rodziną dla państwa będzie bezdzietna rodzina? Na nic nie będzie i nic się nie będzie dało? Obniżycie najniższą emeryturę do 700 złotych a stawkę godzinową do 5 złotych dla dobra rodaków? Podniesiecie składkę rentową?Cała prawda 24 wróci do TVP, będziecie płacić po 100 tysięcy za odcinek propagandy, obstawicie trybunał w 100 procentach? W szczujniach na wizji będziecie opowiadać bajki dla Polaków o "złotym wieku dla Polski” a u Sowy prawdę o "kamieni kupie"? Wyprzedacie pozostałe media? Instrukcje zza Odry będą przychodzić dla tych mediów codziennie, które zajmują się tylko PIS? LOT doprowadzicie na skraj bankructwa i będzie Lothansą? PKP znów będzie straty przynosił latami?No co jeszcze zrobicie?

Dodajesz jako: |