:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Krystian Kinastowski: Zacznę od przebudowy ul. Śródmiejskiej i konkursu na rewitalizację centrum mia

Prezydent, Krystian Kinastowski Zacznę przebudowy Śródmiejskiej konkursu rewitalizację centrum - zdjęcie, fotografia
Portal zyciekalisza.pl 07/11/2018 11:48

W pierwszym dniu po wyborach prezydent-elekt Krystian Kinastowski dziękował kaliszanom za ich głosy i zaufanie, na Głównym Rynku częstował mieszkańców kawą, przyjmował gratulacje oraz zapewniał, że wypełni wszystkie punkty swego programu.

W II turze wyborów prezydenta Kalisza bezpartyjny Krystian Kinastowski, uzyskując  63,5% poparcia, odniósł miażdżące zwycięstwo nad swym rywalem Dariuszem Grodzińskim, kandydatem Koalicji Obywatelskiej, na którego zagłosowało 36,5 % wyborców. W jego ocenie fakt, że konkurencja w drugiej turze bardzo się skonsolidowała, a nawet i zaprosiła do Kalisza przedstawicieli pierwszej ligi polityków partyjnych i nie zawsze grała czysto, nie przeszkodził mu w zdystansowaniu rywala.  
– Jest to wynik bardzo dobry. To ogromny kredyt zaufania dla mnie i dla tego, co zamierzamy w Kaliszu zrobić. Jednak przed nami 5 lat ciężkiej pracy. Zaczniemy już niebawem. Musimy pomyśleć, jak to wszystko zorganizować, aby praca w przyszłej radzie miasta była spokojna i mogła przynieść oczekiwane owoce – zapewnił wybrany prezydent podczas pierwszej po wyborach konferencji prasowej.    
Euforia, wywołana spektakularnym zwycięstwem wyborczym, zdążyła już jednak opaść. Teraz nastał czas na pierwsze decyzje w sprawie  koalicji, która zapewni prezydentowi realne i mocne wsparcie w radzie miasta.    Przypominamy, że popierające Krystiana Kinastowskiego stowarzyszenia Samorządny Kalisz i Wszystko dla Kalisza wprowadziły do 23-osobowej rady tylko 5 radnych, co nie daje prezydentowi większości.
Prezydent–elekt zapewnił, że gotów jest na rozmowy koalicyjne ze wszystkimi siłami w nowej radzie miasta. Odniósł się też do deklaracji złożonej przez pokonanego lidera  Koalicji Obywatelskiej Dariusza Grodzińskiego o gotowości do współpracy i oczekiwań, że zostanie wybrany przewodniczącym Rady. Krystian Kinastowski uznał ją na razie za propozycję medialną. Sam widzi na tej funkcji raczej Janusza Pęcherza, byłego prezydenta Kalisza. 

Więcej w Życiu Kalisza

Reklama

Krystian Kinastowski: Zacznę od przebudowy ul. Śródmiejskiej i konkursu na rewitalizację centrum mia komentarze opinie

  • mmb - niezalogowany 2018-11-10 18:50:38

    Większość autobusów miejskich to pojazdy ekologiczne i elektryczne więc nie robią smogu w Kaliszu.

  • Anna 36 - niezalogowany 2018-11-10 12:01:43

    hmmm , Janusz Pęcherz 🤔 ... czy nie było mowy o młodych ze świeżym spojrzeniem na umierający Kalisz ??? Dlaczego wracamy do przeszłości zamiast iść pełną siłą do przodu ? Panie Kinastowski czy jest Pan następnym ktòry ze swoich obietnic wyborczych zrobi dmuchawce ?
    Szkoda naszego Kalisza ... 😢

  • POntiac2 - niezalogowany 2018-11-10 09:14:20

    do pisior..... koleżko,I liga to jeszcze nie Ekstraklasa kłamców,jakimi wy się możecie pochwalić,już same wyroki sądów mówią ,że wasi liderzy powinni chodzić na codzień w żółtych koszulkach,a ulość ubeków w waszych szeregach jest zdumiewająco zastraszająca... ten pan na P,to polityk pis-u,który zawsze będzie tego przykładem.

  • POwiem - niezalogowany 2018-11-10 09:09:00

    wygrał pis,popierając w II turze wyborów prezydenckich w Kaliszu kandydata,którego wcześniej traktowano jak chłopca z podwórka.

  • mateusz2 - niezalogowany 2018-11-10 09:06:39

    mieszkańcy Kalisza to jak się wydaje ,bo o tym świadczą fakty,uwielbiają strzelać sobie sami w kolano,wybrali następnego prezydenta miasta,który nie ma pojęcia o samorządzie i zarządzaniu miastem,będzie za to człowiekiem starego-nowego układu śliwnikowego,można powiedzieć,parę fake newsów z telewizji kaliskiej na temat darka i oto mamy,nieogolonego prezydenta.może dzisiaj już tylko o to chodzi???

  • rencista - niezalogowany 2018-11-09 11:47:05

    Jak było wiadomo od samego początku kandydatury Kinastowskiego..będzie on tylko li posłusznym uczniem swego mentora Pęcherza...bo nowy Prezydent to przecież samorządowy nowicjusz.Zobaczymy tylko czy będzie darmowa komunikacja miejska w Kaliszu,w ramach obietnicy wyborczej.Wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi.

  • czaszki - niezalogowany 2018-11-09 00:13:32

    Zobaczymy co będzie dalej ze sprawą cmentarza żydowskiego, który był boiskiem byłego OSW nr1, obecnie zarastającego chwastami, a pochylony parkan od ul. Skalmierzyckiej czeka tylko żeby się przewrócić i kogoś przygnieść. Kto tu będzie mądry po szkodzie?

  • k2 - niezalogowany 2018-11-08 23:12:29

    @pisior
    Z ubywatelami (co najmniej dwoma) to przez ostatnie 4 lata byliście w Kaliszu w koalicji, więc może przymknij kłamliwy dziób. W zapleczu p. Kinastowskiego, którego poparliście, też są. A może wskaż takich w kaliskich szeregach tych, których tak nie lubisz. Wskażesz, czy tylko tak sobie, jak to pisior, łgałeś licząc, że nikt nie powie sprawdzam?

  • obserwator - niezalogowany 2018-11-08 11:57:23

    Panie Zbyszku nie siej złej propagandy. Nowy prezydent nie zaczął jeszcze urzędowania. Cierpliwości, dajcie mu czas na zapoznanie się z realiami w budżecie itp. Nie od razu Kraków zbudowano!!!

  • pisior z D - niezalogowany 2018-11-07 22:21:32

    Koalicja ubywatelska zapraszjąc słynnych kłamców z po, z tzwanej 1ligi wkórzyło pisiorów i poparcie pana Kinastowskiego widać po wyborczych wynikach!!!

  • Zbyszek - niezalogowany 2018-11-07 20:30:06

    Głosowałem na Pana Kinastwskiego,który otrzymał ogromny mandat społeczny.Niestety te jego pierwsze wypowiedzi zaczynają trochę niepokić.Widać,że prezydent elekt wycofuje się rakiem ze swojego głównego postulatu bezpłatnej komunikacji miejskiej.Zbliża się zima,smog,korki.Wprowadzenie bezpłatnych autobusów by zmniejszyć smog to projekt na dziś,na teraz,na ten miesiąc.A nie jakieś konkursy,z których nic i tak nie wyniknie...

  • KRIS - niezalogowany 2018-11-07 17:44:45

    Słowa nowego Prezydenta, następne obiecanki cacanki a głupiemu radość jego poprzednicy też obiecali i co z tego wyszło to tylko kiełbasa wyborcza,a i tak w Kaliszu zostaną biedni seniorzy Kalisz przez ostatnią dekadę stał się , przepraszam zadupiem ale pożyjemy zobaczymy

  • / - niezalogowany 2018-11-07 14:28:00

    Marionetka

  • Janina - niezalogowany 2018-11-07 12:49:07

    Mam pytanie: czy Pan Prezydent Kinastowski planuje spotkanie z mieszkańcami i z Radami Osiedli?, czy dla Pana Prezydenta będzie ważne zdanie mieszkańców?

Dodajesz jako: |