:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Kto będzie kandydował na fotel prezydenta?

Prezydent, będzie kandydował fotel prezydenta - zdjęcie, fotografia
Portal zyciekalisza.pl 27/08/2009 09:16

Rozpoczął się szturm do ratusza

Wybory samorządowe odbędą się za nieco ponad rok. Kandydaci na kandydatów zdają sobie sprawę z tego, że czas najwyższy zacząć walczyć o wyborców. Tegoroczna jesień w lokalnej polityce zapowiada się więc interesująco

Niezależnie od intencji autorów wniosków budżetowych, a także autorów samego budżetu, mogą być oni narażeni na zarzut, że budżet na 2010 rok, będzie budżetem ,,wyborczym”. Taki jest jednak kalendarz samorządowy i raz na cztery lata przygotowany budżet jest realizowany w roku wyborów samorządowych. Zresztą, inwestycje, które mogą przypaść do gustu wyborcom, planuje się dużo wcześniej. I tak w przyszłym roku ma zostać oddana do użytku Trasa Bursztynowa (co podnosili radni opozycji), a jeszcze w roku bieżącym, kaliskie lodowisko. Wszystko wskazuje na to, że również w przyszłym roku prezydent Janusz Pęcherz będzie mógł się pochwalić rozpoczęciem budowy aquaparku.
Przygotowania do tej inwestycji, jak i wszystkie oficjalne komentarze, dotyczące budowy aquaparku pokazują, że lokalni politycy podejmują decyzje, mając na uwadze wynik wyborczy. W gronie kaliskich radnych nie znalazł się żaden, który skrytykowałby pomysł wielomilionowej inwestycji, jaką jest budowa aquaparku. Wszystkie ewentualne krytyczne komentarze, są opatrzone zastrzeżeniem: nie jestem (nie jesteśmy) przeciwnikiem budowy parku wodnego w Kaliszu. Taka postawa prowadzi do mylnego wniosku, ze ,,wszyscy’’ zgadzają się na rozpoczęcie inwestycji, a w konsekwencji do braku uczciwej debaty na ten temat.
Właściwa kampania wyborcza rozpocznie się dopiero po wakacjach 2010 roku, ale ewentualni kandydaci zdają sobie sprawę z tego, że na zaufanie wyborców trzeba zacząć pracować dużo wcześniej. Przynajmniej rok przed wyborami. I mimo, iż potencjalni kandydaci i poszczególne partie będą w najbliższym czasie zapewniać, że ich działania nie mają nic wspólnego z przyszłorocznymi wyborami, można być pewnym, że zawierane sojusze, organizowane konferencje prasowe, czy wreszcie promowanie niektórych osobistości, ma związek z wyborami samorządowymi. (q)

Więcej w Życiu Kalisza

Reklama

Kto będzie kandydował na fotel prezydenta? komentarze opinie

  • justme - niezalogowany 2009-09-02 01:51:30

    pochodze z kalisza ale wracam do tego miasta jesli musze...niestety jest to coraz bardziej prowincjonalne miasto, brudna, szara miescina w ktorej nic sie nie dzieje...wladze miasta potrafia zaoferowac mieszkancom tylko nowe centra handlowe...nasze miasto nie kojarzy sie innym mieszkancom polski ze wspanialymi zabytkami, dawnymi mieszkancami(dabrowska,konopnicka,asnyk)tylko z cebula....jesli mialbym wybierac kandydata bylby to Wojciech Grzelak...

  • rez - niezalogowany 2009-08-31 16:31:30

    i jesli wygra pecherz w kaliszu to ostrowianie powinni zrobic swieto gdyz torzynski ogrywa pecherza jak chce i w co chce a nasz pecherz sie tylko ładnie uśmiecha

  • Kaliszanin - niezalogowany 2009-08-31 13:44:22

    Jak zostanie ktos z PO to ja sie z Kalisza wyprowadzam

  • Guru - niezalogowany 2009-08-31 07:13:25

    Najlepszy kandydat to Wojciech Grzelak !!!

  • komunista - niezalogowany 2009-08-29 21:08:12

    I jeszcze jedno.... Wolę kogoś takiego jak był Świątek w Ostrowie, a nie Pęcherza którego nam zazdrościli Ostrowianie.

  • KOMUNISTA - niezalogowany 2009-08-29 21:04:13

    Ja nie chcę aqaparku,nie chcę lodowiska,nie chcę hali która niestety powstała, nie chcę nowych boisk przy szkołach które też niestety powstały,nie chcę sali koncertowej która też niestety powstała. Czy ja naprawdę tak dużo chcę??? JA CHCĘ TAK jak "rez" POWROTU KOMUNY.

  • antoni - niezalogowany 2009-08-28 23:48:27

    Tak-ja jestem za tym żeby prezydentem naszego miasta został pan dyrektor szpitala Grzelak bo znakomicie zarzadza szpitalem i miastem też będzie tak dobrze zarządzał i na pewno nie będzie oszczędzał na opiece zdrowotnej co dla nas-emerytów jest bardzo ważne

  • rez - niezalogowany 2009-08-28 07:40:03

    pasem przebiegajaca pod domami kaliszan ja dziekuje za takiego prezydenta ktory zrobił z mojego miasta wioche miedzy ostrowem a koninem

  • rez - niezalogowany 2009-08-28 07:38:46

    wole człowieka który nie chce basenu niż człowieka ktory nie chce szybkiej koleji w Kaliszu i z usmiechem na twarzy oddaje taka szanse dla ostrowa ktory wszem i wobec ogłasza ze w Kaliszu nie bedzie inwestycji w przemysł i nic z tym nie robi czlowieka ktory nie umie postarac sie o dofinansowanie z eu na drogi gdy nasze sasiednie miasta uzyskuja setki milionow patrz konin. Za to ekipa pecherza jest za rozwojem ostrowskiego lotniska zwezeniem wrocławskiej a w planach maja obwodnice z jednym pasem

  • sok - niezalogowany 2009-08-27 22:58:28

    do jasnowidza: nie mów w imieniu kaliszan bo n ie masz do tego prawa człowieczku

  • aaa - niezalogowany 2009-08-27 14:03:23

    Przeciez i tak wiadomo ze wygra Pecherz bo jest sprawnym uczciwym i dobrym prezydentam KAlisza.Reszta kandydatów to zwykłe partyjniaki

  • jasnowidz - niezalogowany 2009-08-27 10:04:22

    pan Wojciech Grzelak zrobil porządek i olbrzymie oszczednosci w kaliskich szpitalach np.ocieplił szpital na poznańskiej ,powymieniał okna i kadre kierowniczą,poprzenosil ginekologie,chirurgie dziecinna z Torunskiej do pustych pomieszczeń na Poznańskom,oddłużyl całkowicie szpital itd.jeszcze uratował sztuczną nerkę i życie dializowanych,będzie(a może już jest)nowy blok operacyjny i kotlownia.Jak pójdzie ze swoimi ludzmi do ratusza to też tam zrobi porzadek.

  • andre - niezalogowany 2009-08-27 09:45:13

    Ta ankieta to jedna wielka manipulacja. 35% głosów na Sapińskiego to śmiech na sali. PO to bardzo naiwna partia skoro myśli, że my mieszkańcy uwierzymy w taki procent poparcia.Czym takim szczególnym zasłużył się dla Kalisza Sapiński że ma tyle głosów? Może tym że nie chciał hali sportowej,aqaparku czy remontów szkół i budowy boisk przy tych szkołach.SORY! Teraz już chce bo zbliżają się WYBORY. Wszystko to wygląda na prikaz partii żeby na niego w ankiecie głosować.Jedna wielka parodia i obłuda.

  • kaliszak - niezalogowany 2009-08-26 23:29:30

    Jeszcze miejskie koryto niepewne, a już miejscowe wieprze kwiczą ?
    Spokojnie , za całe te ,,igrzyska do koryta,, zapłacicie WY KALISCY PODATNICY !

Dodajesz jako: |