:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Marszałek Senatu w Kaliszu: „Nie grozi nam brak lekarzy i pielęgniarek”

Polityka, Marszałek Senatu Kaliszu „Nie grozi lekarzy pielęgniarek” - zdjęcie, fotografia
Portal zyciekalisza.pl 23/09/2019 12:13

Na zaproszenie Andrzeja Wojtyły rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, do Kalisza przyjechał Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Wizyta trzeciej osoby w państwie miała związek z otwarciem Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych przy ul. Kaszubskiej, najnowocześniejszej w Europie placówki przygotowującej kadry medyczne do pracy z pacjentami. Wcześniej marszałek spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej przed kaliskim ratuszem

Z uwagi na fakt, że S. Karczewski jest lekarzem, zagadnienia koncentrowały się wokół służby zdrowia i jej problemów. Gość odniósł się również do tematu przekształcenia PWSZ w Akademię Kaliską. – Na najbliższym posiedzeniu Senatu, już po wyborach, ustanowimy tutaj akademię a w niedalekiej przyszłości uniwersytet gdzie będzie również wydział lekarski. Takie są plany. Będę w tym Kalisz oraz pana profesora bardzo wspierał – podkreślił  marszałek Karczewski.
– To, co robimy w służbie zdrowia, to kontynuacja planów profesora Zbigniewa Religi. M.in. ustawa o sieci szpitali, która za kadencji naszych poprzedników trafiła do niszczarki. My to odwróciliśmy, bo nie chcieliśmy komercjalizacji i prywatyzacji szpitali. Bo w służbie zdrowia nie pieniądz jest najważniejszy a pacjent. Taki był testament profesora Religi. My będziemy go kontynuować – zaznaczył i przypomniał m.in. o planowanym wzroście nakładów na służbę zdrowia do 6% PKB oraz o zatrzymaniu emigracji lekarzy i zwiększeniu o 50% limitu przyjęć na wydziały lekarskie. Podkreślił, że widoczny jest również wzrost zainteresowania zawodem pielęgniarki co oznacza, że w perspektywie kilku lat  nie grozi nam kryzys związany z brakiem opieki nad chorymi.  (pp)

Reklama

Marszałek Senatu w Kaliszu: „Nie grozi nam brak lekarzy i pielęgniarek” komentarze opinie

  • gość 2019-09-23 12:35:14

    A tak w rzeczywistosci wyglada sytuacja dot. problemu, omawianego przez osoby z artykulu :
    https://www.money.pl/gospodarka/szpitale-zamykaja-oddzialy-utrata-jednego-lekarza-zawazyla-na-istnieniu-trzech-oddzialow-6371988176180865a.html
    https://oko.press/choruj-mapa-juz-zamknietych-oddzialow-szpitalnych-wspolnego-uzupelnienia/

  • gość 2019-09-23 12:39:07

    prosze jeszcze podac kwote, na jaka sa zadluzone szpitale i nie czekac na powyborach!
    https://www.politykazdrowotna.com/49141,mz-ukrywa-dane-o-dlugach-szpitali-pierwszy-raz-w-ciagu-16-lat

  • Gość - niezalogowany 2019-09-23 15:11:05

    Kiedyś były bajki na dobranoc, można przywrócić tak jak 8.letnie podstawówki i 4.letnie licea. I tam ci panowie mogą opowiadać bajki. Bo oni lubią dużą kasę a o pracy dla idei to fajnie pogadać przygarniając co miesiąc kilkadziesiąt tysiaków. A plebs cicho bo ma pińcet plus.

  • gość 2019-09-23 17:51:49

    PROFESOR RELIGA , BYŁ JEDNYM Z TYCH , KTÓRZY USTAWILI POLSKA KARDIOLOGIE NA POZIOMIE PRAWIE ŚWIATOWYM !!! I PRZESTAŃIE TU WPISYWAĆ TAKIE BLUZGOCĄCE WPISY . LEKARZY NIE ZABRAKNIE W POLSCE ---JEŚLI UCZELNIE , KSZTAŁCĄCE LEKARZY ---W DUŻYCH MIASTACH --- A SĄ TO PEOWSKIE MIASTA ---BĘDA PRZYJMOWAŁY NA STUDIA W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI POLAKÓW , A DOPIERO POTEM OBCOKRAJOWCÓW --NIEMCOW , ANGOLI ITD ZA DUŻA KASĘ JAKA ONI PŁACA UCZELNIOM . ---A POZA TYM --KAŻDY POLAK STUDIUJĄCY MEDYCENĘ W POLSCE --- NIE PŁACI ZA STUDIA ---( ZAGRANICĄ STUDIA MEDYCZNE SĄ NAJDROŻSZE , KOSZTUJĄ OKOŁO PÓŁ MILIONA ) , PO SKONCZENIU STUDIÓW ODPRACUJE JE W POLSCE ---5 LAT PRACY --- I TO TYLE . A TAK NAPRAWDĘ , TO WSZYSTKO NIE ZALEŻY OD SZPITALI , ALE OD LUDZI KTÓRZY TAM PRACUJĄ ---ICH MENTALNOŚCI , POPRAWNEGO MYŚLENIA , OD TEGO , CZY WIE , PO CO PRACUJE JAKO LEKARZ --NIE TYLKO MYŚLENIE ---KASA , KASA, KASA ---- SA PRZYPADKI , ŻE NAWET KASA IM ŻYCIA NIE URATUJE ---WSZYSTKICH KIEDYŚ LOS DOPADNIE . ,

  • gość 2019-09-23 18:37:55

    do powyzej
    ty chyba nie wiesz o czym piszesz, idz i pracuj dla ideii za darmo i popros Senatora Karczewskiego, zeby zrobil to samo, bo jest lekarzem ! najnowoczesniejszy sprzet dostaniesz tez wszedzie za darmo, lekarstwa tez, remonty zrobia sie same, rachunki zaplaca sie same... itp.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-24 07:33:24

    PISSoBolszewicka propaganda.Srednia wieku lekarzy i pielegniarek w polsce jest ponad 50 lat !! Oczywiście ten kłamcą będzie miał opiekę lekarską zapewnioną A reszta społeczeństwa?? Będziemy zdychali!!! Precz z PISSLamem

  • gość 2019-09-24 17:06:34

    O SZPITALE , MAJĄ DBAĆ SAMORZĄDY MIAST --- BASTA . NOWY DYR. SZPITALA , ZAMIAST DAWAĆ KOLEJNA PODWYŻKĘ LEKARZOM , POWINIEN ZAINWESTOWAĆ W SZPITAL ----BASTA . CZEMU SZPITAL W PLESZEWIE JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH W POLSCE ???? BO MA BARDZO DOBREGO GOSPODARZA , TAKIEGO CO TO UMIE ZADBAĆ I O LEKARZY , I O PACJENTÓW I O SZPITAL . NAWET OSTRÓW NAS PRZEŚCIGNAŁ ---A KALISZ , JAK ZWYKLE STOI W MIEJSCU . NASZA WŁADZA W RATUSZU --TYLKO BALANGI , ODZNACZENIA , MIANOWANIA ---A CACUSZKI LECA NIE NA TO CO POTRZEBA . PEWNO WSZYSCY PAMĘTAJA DAWNĄ PRYWATYZACJĘ PRZYCHODNI KALISKICH --- JAK TO BYŁO I CO SIE DZIAŁO ZE SPRZĘTEM ???? PANOWIE LEKARZE --LEPIEJ NIC NIE MÓWCIE , BO DZIS PACJENCI JUŻ NIE SA , ANI TACY DURNI , ANI TAK NAIWNI ---MY WSZYSTKO WIEMY . A WAM CIĄGLE BĘDZIE MAŁO MAMONY ---- NICZYM WYJATKOWA KASTA ---- W POLSCE ---A KAŻDY Z WAS , MA SWÓJ MAŁY CMENTARZYK --TACY Z WAS DOBRZY LEKARZE . ---WIĘCEJ GNĘBICIE I SIE PYSZNICIE , NIZ LECZYCIE LUDZI .

  • Gość - niezalogowany 2019-09-24 20:32:32

    Do wyżej ! Jesteś głupim dupkiem i mam nadzieję że na własnej skórze się o tym przekonasz

  • gość 2019-09-25 18:09:49

    do wpisu powyżej ---JA NIKOMU NIE UBLIŻAM --A TY , MYŚLĘ , ŻE ZNASZ POWIEDZENIE -----KAŻDY SĄDZI SAM PO SOBIE I SAM SIEBIE OKREŚLA . ---DUPKU WOŁOWY .

  • Gość - niezalogowany 2019-09-25 21:01:08

    latem w pleszewskim szpitalu zmarl lekarz na dyzurze,zgadnij ile godzin przepracowal w ciagu tygodnia przed zgonem?pewnie robil to z chciwosci jak twierdzisz.W NAJLEPRZYM SZPITALU.Prof Religa prubowal gonic swiatowa kardiologie w czasach komony a nie jak twierdzi sie tu "zblizyl"bo bylo nam wtedy daleko we wielu dziedzinach.na koniec,pewien polski lekarz wyjechal do pracy na islandie.dzisiaj zarabia 28razy tyle co lekarz w wzorcowym wedlug ciebie szpitalu pleszewskim.do tego panstwo islandia sponsoruje mu konsylia na calym swiecie.oczywiscie w tych samorzadach gdzie rzadzi Pis to jest wina Tuska!

  • gość 2019-09-29 18:33:02

    do wpisu powyżej ---toż to bogocz nad bogocze z tego konowała ---28 razy większa pensja --- a nie chciał zostać tu w Polsce -- NA OBIECANEJ ZIELONEJ WYSPIE TUSKA ?????????????????

  • Gość - niezalogowany 2019-09-30 05:15:24

    Religa gdyby żył to wypisał by się dzisiaj z bolszewickiego,załganego PIS u .

  • gość 2019-09-30 15:41:45

    przede wszystkim ---wypisałby się --cały czas pisze się razem w składni i w takim użyciu --ty Poloczku od siedmiu boleści i ósmej bidy . Jeśli PIS jest bolszewicki ---to czym jest ta LBGTOWSKA CZYSTA BOLSZEWIA PLUGAJACA ULICE KALISZA I INNYCH MIAST POLSKI , LUB WEPCHNIĘTA PRZEZ RUSKICH I SZWABÓW --OPŁACANA PRZEZ NICH JACHIRA ---TO DOPIERO ENTE POKOLENIE BOLSZEWI --- TO CZYM JEST SLD DĄŻĄCE DO KORYTA LUB BIEDROŃ OD PALIKOTA ?? TO DOPIERO KACAPY , CZYSTEJ KRWI . ---DOBRZE PAMIĘTAJA FLAGI RUSKICH , A TERAZ PRZERZUCILI SIE NA NIEBIESKIE Z UNI TO DOPIERO POST-KOMUNA ---

  • gość 2019-10-03 18:24:07

    Lekarzy brakuje w Polsce około 50 tysięcy. PiS musi wyrobić miesięczny plan kłamstwa, bo inaczej przestanie być PiSem.

  • gość 2019-10-04 18:06:24

    Jeśli brakuje w Polsce tylu lekarzy , to wezwać tych , którzy skończyli studia medyczne nie płacąc ---jak na zachodzie prawie pół miliona zł --- bo tyle kosztują te studia ----i niech odpracują to co odebrali polskim podatnikom . Dziś , prawie każdy student medycyny mówi ---jak skończę studia , to zaraz wyjeżdżam na zachód ---A TAKA FIGA --TAK POWINNO BYĆ --- PRZY PRZYJMOWANIU NA STUDIA ---PRZYSZŁY LEKARZ PODPISUJE ZOBOWIAZANIE ODPRACOWANIA 5 LAT W POLSCE ---- JUZ BYŁBY PROBLEM ROZWIĄANY --- ALE SIE Z NIMI CACAJĄ --A TRZEBA JAK MOWIŁ LUDIWK DORN --JAK SIE NIE PODOBA TO W KAMASZE --- DZIS LEKARZOM ZA DOBRZE SIER WIEDZIE I DLATEGO NIE DOCENIAJA I NIE LICZĄ SIE Z CHORYMI ----

Dodajesz jako: |