:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Piłka nożna, Mieszko pokonany Kaliszu zwalnia tempa rozgrywkach ZDJĘCIA - zdjęcie, fotografia
Portal zyciekalisza.pl 08/09/2019 09:34

Mecz lidera z wiceliderem grupy 2 III ligi dostarczył kibicom sporo emocji, a piłkarze KKS Kalisz potrzebowali jednego gola do kolejnej wygranej. Gospodarze byli znacznie lepsi od rywala w ofensywie i mogli wygrać wyżej

KKS Kalisz – Mieszko Gniezno 1:0 (1:0)
Bramka: Paweł Łydkowski (37.)

Żółte kartki: Trubeha, Łydkowski, Burta, Hiszpański (KKS) oraz Biegański, Kantorowski (Mieszko)

Sędziowie: Marek Marcinkowski (Malbork) oraz Michał Łukaszewski (Ryjewo) i Michał Walkowski (Malbork)
Widzów: 700

KKS: Burta – Hiszpański, Gawlik, Łydkowski, Mączyński – Żebrowski (83. N. Zawistowski), Borecki, Łuszkiewicz, Kamiński (89. Górski), Radzewicz (64. Tunkiewicz) – Trubeha (70. Kaczyński)

Mieszko: Janicki – Tomaszewski, Kaliszan, Golak, Jasiński – Biegański, Kalupa, Kantorowski (72. Bogajewski), Mikołajczak (59. Pawlak) – Zagdański, Bartoszak

W ubiegłym sezonie Mieszko również zaliczał się do czołówki rozgrywek grupy 2 III ligi i po pierwszej rundzie wydawało się, że może nawet walczyć o awans. Wówczas KKS zastopował drużynę z Gniezna, wygrywając przy Łódzkiej 4:0. Nowy sezon zespół Mieszka rozpoczął bardzo dobrze i znów zajmuje eksponowane lokaty w tabeli. Początek kolejnej konfrontacji obu drużyn to ostrożna gra z obu stron. Nieco lepiej w to spotkanie weszli goście i w 22. minucie Józef Burta musiał po raz pierwszy mocno się wysilić, aby obronić strzał Bartosza Kalupy. Gospodarze jednak również coraz śmielej atakowali i w 24. minucie niewiele pomylił się Marcin Radzewicz, uderzając piłkę 14 metrów od bramki Mieszka. Gola kaliskiej drużynie przyniósł stały fragment gry. Już w 33. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Adriana Łuszkiewicza powinno być 1:0, bowiem piłka uderzona głową przez Pawła Łydkowskiego nieuchronnie zmierzała do bramki, ale Sławomir Janicki udowodnił, że dobrze zna swój fach. Bramkarz Mieszka niewiele mógł jednak zrobić kilka minut później, gdy po kolejnym „rogu” i dośrodkowaniu Łuszkiewicza ten sam Łydkowski uwolnił się spod opieki obrońcy, a jego „główka” w górny róg była nie do obrony. Jeszcze przed przerwą mogło być 2:0, bowiem w doskonałej sytuacji po zgraniu piłki głową przez Mateusza Gawlika znalazł się Daniel Kamiński, lecz nie zdołał oddać precyzyjnego strzału. Goście odgryźli się chwilę później. Z rzutu wolnego potężnie uderzył Krzysztof Bartoszak, ale Józef Burta był tam, gdzie powinien.

Początek drugiej połowy to zdecydowana ofensywa KKS Kalisz i kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku. W 49. minucie kaliszanie napierw nie zdołali trafić w piłkę po płaskim dośrodkowaniu, a po główce Łuszkiewicza piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. W 58. minucie obrońcami Mieszka „zakręcił” w polu karnym Mateusz Żebrowski, który lewą nogą przymierzył w górny róg, ale futbolówka minęła bramkę. Dwie minuty później Marcin Radzewicz zakończył swój rajd mocnym strzałem, lecz w boczną siatkę. Przyjezdni przebudzili się w 76. minucie za sprawą Damiana Pawlaka, który huknął z rzutu wolnego. Ponownie na posterunku był dobrze dysponowany Józef Burta.

- Taka moja rola. Pracujemy z trenerem nad tym, aby było coraz lepiej i myślę, że dzisiaj efekty tej pracy były dobre – stwierdził bramkarz KKS.

Końcowe fragmenty meczu były trochę nerwowe, bowiem Mieszko ambitnie dążył do wrównania i kilka razy zakotłowało się w polu karnym KKS. Obrońcy nie pozwolili jednak rywalom na oddanie celnego strzału.

- Nie miałem jeszcze zbyt wiele czasu, aby odpowiednio wkomponować się w ten zespół, zgrać się z chłopakami, ale dzisiaj poszło nam dobrze i oby tak było dalej. Na tym etapie rozgrywek był to jeden z najważniejszych meczów. Byliśmy lepszą drużyną, mieliśmy więcej sytuacji do strzelenia goli i szkoda, że skończyło się tylko 1:0, ale wszystko było pod kontrolą – mówił nowy zawodnik KKS Fabian Hiszpański.

- To był bardzo ważny mecz i stąd zwycięstwo w nim jest bardzo cenne. Powinno ono zbudować nasz zespół jeszcze bardziej. Zaskoczyliśmy przeciwnika tym, czym on nas chciał zaskoczyć, czyli stałym fragmentem gry. W drugiej połowie graliśmy też bardzo skutecznie w defensywie – powiedział Józef Burta.

- Powinniśmy ten mecz zamknąć drugą bramką jeszcze przed przerwą. Jak się nie wykorzytuje takich okazji, to później jest nerwówka. Graliśmy jednak dzisiaj bardzo dobrze w defensywie. Wszystkie stałe fragmenty rywala zostały wybronione. Mimo zmarnowanych szans bramkowych potrafiliśmy odnieść bardzo ważne zwycięstwo. Stać nas natomiast na to, aby zdecydowanie poprawić jeszcze organizację gry – twierdził trener KKS Ryszard Wieczorek.

Kolejny mecz kaliski zespół rozegra na wyjeździe. 15 września (niedziela) zmierzy się w Koninie z tamtejszym Górnikiem. Początek o g. 17.00.
(dd)

Wyniki 7. kolejki grupy 2 III ligi: Pogoń II Szczecin – Chemik Police 2:1, Nielba Wągrowiec – Unia Janikowo 1:4, Grom Nowy Staw – Świt Skolwin (Szczecin) 0:0, Kotwica Kołobrzeg – Bałtyk Koszalin 2:0, Jarota Jarocin – Górnik Konin 1:2, KKS Kalisz – Mieszko Gniezno 1:0, KP Starogard Gd. – Gwardia Koszalin 3:0.