:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Nie dadzą nam kasy na drogi

Drogownictwo, dadzą drogi - zdjęcie, fotografia
06/02/2019 12:09

Drogi krajowe nr 25 i 12 w rejonie Kalisza nie będą rozbudowywane w tym roku. W sejmowym głosowaniu przepadły poprawki w tej sprawie zgłoszone przez posła Mariusza S. Witczaka (PO)

  Chodzi o zapowiadaną od dawna rozbudowę dk 25 na odcinku od Ostrowa Wlkp. przez Kalisz do skrzyżowania z autostradą A2 w rejonie Konina i podobną inwestycję na odcinku dk 12 od Kalisza do Sieradza, co zapewniłoby nam szybkie połączenie z drogą ekspresową S8 w kierunku Wrocławia i Warszawy. – O „dwunastce” dużo się mówiło podczas kampanii wyborczej w 2015 r. Mówili o tym ci, którzy te wybory wygrali, ale od tamtej pory nic nie zostało zrobione – przypomniał w miniony poniedziałek w Kaliszu poseł M. S. Witczak. Jak dodał, osobiście wnioskował w Sejmie o to, by w tegorocznym budżecie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uwzględnić 60 mln zł na rozpoczęcie rozbudowy dk 25. Zgłosił też wniosek o 27 mln zł na dk 12. Obie poprawki przepadły najpierw w komisji, a później w czasie posiedzenia plenarnego, głównie głosami PiS. Szczególnie naglący jest problem krajowej „dwudziestki piątki”, ponieważ jest już gotowe studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (tzw. STEŚ) dla tej inwestycji. Jej realizacja mogłaby rozpocząć się już za kilka miesięcy, po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Sejmowe głosowanie przesądziło jednak o tym, że najprawdopodobniej nie rozpocznie się w tym roku. Dla Kalisza sprawa dk 25 jest tym bardziej ważna, że jej częścią może stać się od dawna oczekiwany pierwszy odcinek przyszłej obwodnicy naszego miasta (od obwodnicy Nowych Skalmierzyc do ul. Poznańskiej). Jak poinformował podczas tej samej konferencji prasowej kaliski radny Dariusz Grodziński, rozważane są trzy warianty przebiegu dk 25 w rejonie Kalisza, w tym dwa przez Dobrzec i jeden poza miastem.

Więcej w Życiu Kalisza

Reklama

Nie dadzą nam kasy na drogi komentarze opinie

  • Piotr - niezalogowany 2019-02-13 00:18:59

    Coś ta Patologia Obywatelska znowu kręci i szczuje

  • k2 - niezalogowany 2019-02-08 20:35:02

    @mmb Po co bajdurzyć dla szemranego interesu partyjnego? Szkodliwy dla Kalisza 3. wariant DK25 to wbrew sugestii mmb nie pogrom PO, która ten idiotyzm spółki Sapiński & PiS też łyknęła i poparła, ale wyraz głupoty kaliskich polityków, gotowych dla nie potwierdzonej popularności wydłużyć drogę do Konina o 6-7 km, oddalić dwujezdniowe połączenie z Ostrowem na święty nigdy i zdegradować nasze tereny inwestycyjne odcinając je od drogi krajowej.

  • Leszek - niezalogowany 2019-02-08 18:03:56

    Ano , jak głosowaliście tak macie

  • Paweł - niezalogowany 2019-02-08 14:44:31

    Nie to co posłowie PO i PSL, którzy w ciągu ośmiu lat rządów zrobili WSZYSTKO CO TYLKO MOŻNA BYŁO

  • ! - niezalogowany 2019-02-08 13:09:34

    Kaliscy posłowie PiS NIC NIE ROBIĄ dla naszego miasta!!!

  • mmb - niezalogowany 2019-02-07 20:59:07

    Rozważane są trzy warianty dwa przez Dobrzec i jeden poza miastem,ten trzeci poza miastem jest odległy na ul. Poznańskiej 400 m.od granicy miaska na ul. Bursztynowej 600 m.ul . Kąpie i Piekart po 500 metr.od granic Kalisza!!. dobry byłby przez oś. na którym mieszka pan Grodziński to też Dobrzec! W trzecim wariancie nie ma rozbiórki budynków a odległość od miasta mała. Komu szkodzicie panowie z po przestańcie wiercić dziury w statku co się nazywa POLSKA!!!!! Cy to początek wyborczych kłamstw!

  • win - niezalogowany 2019-02-07 16:30:19

    Obecni posłowie PS to wielka pomyłka dla naszego rejonu nic nie robia bo to spadachroniarze a Mosiński to chodzi na smyczy partyjnej .

  • kaliszanin - niezalogowany 2019-02-07 11:54:58

    zbliżają się wybory wtedy okaże się jakich mamy mądrych posłów jak z lewa tak i z prawa.Będą obiecywać jak to powstanie szybka kolej trasa 25 i 12 oraz obwodnice.A jak się dostaną ciepłe posadki to o wszystkim zapomną.Tak jest przed każdymi wyborami.Tylko że inni potrafią np.Ostrów,Pleszew itp. a nasi NIC.

  • k2 - niezalogowany 2019-02-06 15:27:11

    A jak to się p. Mosiński nawzmagał moralnie, jak też się wprost nie mógł naposiadać z oburzenia, kiedy podobnie jak teraz on, głosowała kiedyś PO. Witczakowi udało się chociaż wcisnąć to nieszczęsne DK25 do planu, chociaż bez gwarancji finansowych. A co się udało p. Mosińskiemu & co? Chyba tylko przytknąć rękę do wywalenia DK25 z Kalisza, zamiany jej z drogi Ostrów-Kalisz-Konin na trasę Ostrów-Konin z pominięciem naszego miasta.

  • TOM - niezalogowany 2019-02-06 15:14:07

    A co robi Jan Mosiński poza chwaleniem władzy pisowskiej ???

  • kaliszanin - niezalogowany 2019-02-06 13:04:58

    a co robią pozostali posłowie?? zasiadaj w jakis komisjach i mają kaliszan w d...... !!!

Dodajesz jako: |