:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Piłka nożna, Prosna Kalisz znów liderem klasie ZDJĘCIA WYNIKI - zdjęcie, fotografia
Portal zyciekalisza.pl 07/10/2019 09:50

Po zwycięstwie z Orłem Kawęczyn Prosna Kalisz odzyskała prowadzenie w grupie 3 piłkarskiej klasy A. Zwycięskiego gola kaliszanie strzelili w końcowych minutach meczu

Prosna Kalisz – Orzeł Kawęczyn 2:1 (1:1)

Bramki: Mikołaj Kołaczyk (37.), Krystian Pawelec (86.) – Adam Pączkowski (42.)

Żółte kartki: Mikołaj Kołaczyk, Rafał Glapa, Alan Mielcarek (Prosna)

Prosna: Tarnawa – Lubka, Mielcarek, Górniak, Cichorek (53. Rosiak), Kołaczyk (84. Gieszczyński), Glapa, Jarczewski, Pawelec, Balcerzak, Płotek (71. Janik)

Orzeł: Tomczyk – Maciaszczyk, Antczak (70. Łuczak), Dudek, Majda, Kurzawa, Lejman (70. Galas), Banasiak, Drygała, Pączkowski (87. Juszczak), Świderski

W meczu z drużyną środka tabeli Prosna wymęczyła zwycięstwo, ale pozwoliło ono kaliskiej drużynie na ponowne objęcie prowadzenia w grupie 3 klasy A. Kaliszanie od początku tego meczu mieli widoczną przewagę, ale zawodzili pod bramką rywali. Niemoc strzelecką przełamał w 37. minucie Mikołaj Kołaczyk, ale goście wyrównali pięć minut później, a lepiej w tej sytuacji mógł się zachować bramkarz gospodarzy. W drugiej połowie Prosna długo nie mogła poradzić sobie z defensywą Orła. Na cztery minuty przed końcem po stałym fragmencie gry i dośrodkowaniu Rafała Glapy na bramkę przyjezdnych strzelił Michał Balcerzak, ale bramkarz obronił to uderzenie. Był jednak bezradny przy dobitce Krystiana Pawelca. Wiadomo już, że do końca sezonu w bramce Prosny nie zobaczymy już trenera Marcina Żółtka, który w jednym z wcześniejszych spotkań doznał pęknięcia kości śródstopia i musi poruszać się o kulach, a później czeka go rehabilitacja. W tabeli Prosna wyprzedza o punkt LKS II Gołuchów. W grupie I klasy okręgowej trwa pasmo zwycięstw Victorii Skarszew, która ma już dużą przewagę punktową nad rywalami. W IV lidze trzecie zwycięstwo w tym sezonie odniósł KS Opatówek. (dd)

Wyniki 11. kolejki IV ligi: Stainer Polonia Leszno – Victoria Września 4:3, OTPS Winogrady Poznań – Warta Międzychód 2:2, Olimpia Koło – KS Opatówek 0:2, Lubuszanin Trzcianka – Kotwica Kórnik 1:0, Pogoń Nowe Skalmierzyce – Victoria Ostrzeszów 6:0, Polonia Kępno – Centra Ostrów Wlkp. 0:0, Obra 1912 Kościan – Ostrovia Ostrów Wlkp. 3:1, Pogoń Lwówek – Unia Swarzędz 3:0, LKS Gołuchów – Tarnovia Tarnowo Podg. 2:2.

W następnej kolejce (12.10.): KS Opatówek – Ostrovia (15.00)

Wyniki 9. kolejki grupy I klasy okręgowej: LZS Cielcza – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 4:1, Olimpia Brzeziny – Wisła Borek Wlkp. 3:0, Strażak Słupia – Barycz Janków Przyg. 3:4, LKS Czarnylas – GKS Grębanin 3:6, LZS Doruchów – Zieloni Koźminek 0:1, Ogniwo Łąkociny – WKS Witaszyce 3:2, Pelikan Grabów – GKS Rychtal 0:2, Grom Golina – Victoria Skarszew 0:1.

W następnej kolejce

12.10.: Zieloni – LZS Cielcza

13.10.: Victoria – Olimpia (11.00)

Wyniki 8. kolejki grypy 3 klasy A: Jaskiniowiec Rajsko – LKS Godziesze 1966 2:2, Iskra Sieroszewice – Grom Malanów 6:0, Prosna Kalisz – Orzeł Kawęczyn 2:1, Teleszyna Przykona – Piast Grodziec 2:1, Szczyt Szczytniki – Prosna Chocz 0:0, Sokoły Droszew – Wicher Dobra 3:0, Korona Pogoń Stawiszyn – LKS II Gołuchów 2:5.

12.10.: Grom – Prosna (15.00),

13.10.: Piast – Szczyt (15.00), Grom – Prosna (15.00), LZS Godziesze – Iskra Prosna (11.00), Korona Pogoń – Jaskiniowiec (11.00)