:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Administracja , Tęczowy desant Kalisz - zdjęcie, fotografia
Portal zyciekalisza.pl 24/07/2019 08:18

 Prawdopodobnie władze Kalisza będą musiały  rozpatrzeć wniosek o zgodę na Marsz Równości. W ocenie organizatorów, przedsięwzięcie będzie manifestacją popierającą osoby, które czują się dyskryminowane w naszym społeczeństwie, czyli – kobiety, uchodźcy i emigranci, osoby o innym kolorze skóry, niepełnosprawni, osoby transpłciowe, o innej orientacji seksualnej oraz innych poglądach religijnych. 

  Wśród postulatów znalazły się m.in. zniesienie barier ograniczających dostęp do dóbr kultury i rozrywki, wzmocnienie ochrony prawnej przed mową nienawiści, prowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i wprowadzenie powszechnej edukacji seksualnej do szkół, ochrona praw zwierząt oraz oczywiście postulat sformalizowania związków jednopłciowych. Marsz planowany jest na 22 września tego roku. „Organizatorzy zachęcają, by zabrać ze sobą tęczowe flagi, banery, balony i brokat” – czytamy w komunikacie po wtorkowej konferencji prasowej poświęconej organizacji „eventu”.

Komentarz redakcji
Nie trzeba wiedzy prawniczej, aby uświadomić sobie, że z całą pewnością ani w Polsce, ani w większości krajów europejskich nie ma prawnego problemu dyskryminacji. NIKOGO! A jeśli takie przypadki mają miejsce (bo mają), to mają charakter incydentalny, a nie systemowy i są skutecznie pacyfikowane przez konstytucje i kodeksy karne.
Z kolei wszelkie upodobania, orientacje i preferencje seksualne są sferą wyłącznie prywatną, a nie publiczną czy polityczną. Co kto wyrabia w alkowie, to jego sprawa i nikomu nic do tego. 
Pojawia się zatem pytanie – o co cały ten ambaras? Odpowiedź jest prosta, choć wymaga pewnego minimum wiedzy historycznej.
Po fiasku siłowego wprowadzenia rewolucji światowej, w latach 20. lewicowi stratedzy (z Antonio Gramscim, włoskim komunistą, na czele) doszli do wniosku, że trzeba zmienić taktykę. Czyli wprowadzić powolną zmianę świadomości społeczeństw poprzez relatywizację pojęć, zmianę systemów wartości, kulturowych i cywilizacyjnych paradygmatów.
Proces przybrał na sile w latach 60. XX wieku za sprawą niejakiego Rudiego Dutchke, niemieckiego komunisty, który zintensyfikował proces erozji zachodniej cywilizacji tzw. „marszem przez instytucje”. Nowa taktyka lewicowców wynikała z założenia, że jeśli stare instytucje okazały się odporne na ataki rewolucji z zewnątrz (siłowe), to znaczy, że należy z nich zrezygnować i wprowadzić do tych instytucji swoich ludzi, którzy zniszczą je od środka. 
Zatem, to nic innego, jak rewolucji komunistycznej ciąg dalszy, ale rewolucji w wersji soft – bez karabinów, armat, wystrzałów z Aurory i szturmów na Pałac Zimowy, zsyłek na Sybir, obozów koncentracyjnych etc. Rewolucji, której cele pozostały niezmienne – określone jeszcze przez towarzyszy Marksa, Engelsa czy Lenina,  a zmieniły się jedynie metody. Czyli w miejsce armat – polityczna poprawność, tolerancja, wrzaski „środowisk”, etc. Jak pokazuje rzeczywistość, to znacznie bardziej skuteczna taktyka niż legiony siepaczy Dzierżyńskiego czy Berii.
Na marginesie, przecież część obecnego kierownictwa Unii Europejskiej to ideowi spadkobiercy, a często koledzy (pokolenie `68) Rudiego Dutchke, realizujący w praktyce jego strategię, a „środowiska LGBT” choć w swej masie z pewnością sobie tego nie uświadamiają, są jedynie narzędziem na ideologicznym froncie wojny cywilizacji, cynicznie wykorzystywanym przez „starszych i mądrzejszych”. Kiedy już środowiska LGBT zrobią swoje, skończą na śmietniku historii, dokładnie tak samo  jak  liderzy rewolucji francuskiej czy rewolucji bolszewickiej.

PS. Na marginesie, dlaczego to towarzystwo, rzekomo tak wrażliwe na wszelkie przejawy dyskryminacji milczy, kiedy chrześcijanie w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej tysiącami giną z rąk muzułmańskich fanatyków?  

(pp)

Reklama

Tęczowy desant na Kalisz komentarze opinie

 • gość 2019-07-24 09:33:22

  kur... komentarz pseudo redakcji to taka żenada, że więcej tu strach wchodzić. wychodzi zaściankowość i prowincjonalność tego portaliku... \nmnie przeszkadzają katole robiący szopki w postaci pielgrzymek i procesji.. jednak szanuje tę odmienność i nie robie burd bo wychodzą i blokują miasto..\nredaktorek to homofob w dodatku z ograniczonymi percepcjami intelektualnymi.

 • gość 2019-07-24 11:29:15

  Świetny rzeczowy komentarz poparty faktami historycznymi. Nic dodać, nic ująć. Bardzo mnie cieszy, że o tym zaczyna mówić się publicznie. Oczywiście jak widać komentarz powyżej Ci \"Tolerancyjni\" będą krzyczeć. Ale nie ma co oczekiwać merytorycznej dyskusji od ludzi którzy wyrażają się w ten sposób, tolerancja... czysta, bezczelna hipokryzja!\n

 • gość 2019-07-24 11:36:19

  komentarz redakcyjny jak najbardziej słuszny. Dodałbym jeszcze jedno, nasilenie tych marszy czy też innych imprez LGTB przed wyborami. Z pewnością lewactwo inspiruje te działania. Nie dajmy się zatem porwać tej ideologii.

 • Aki - niezalogowany 2019-07-24 12:43:05

  Zawsze rozwala mnie wykorzystywanie takich słow jak homofob sugerujące jakby ktoś się bał homo-niewiadomo. Oni kręcą sami na siebie bata. Przecietnego Polaka gowno obchodzilo kto, kogo pierzynką nakrywa. Poza tym, z konstytucji, i z demokracji wynika, ze mniejszosc ma sie dostosowac do wiekszosci, a nie odwrotnie. Kolorowe geby proboja brutalnie narzucic wiekszosci swoj swiatopoglad zmuszajac ja do tolerancji czegoc, na co reaguje odruchem wymiotnym. \n\n

 • gość 2019-07-24 13:25:16

  W Kaliszu akurat nikt nikogo nie dyskryminuje , więc po co ten marsz , w którym przede wszystkim paradują LGBT - niech się kochają w domach tak jak normalne pary a paradować mogą w swoich klubach , gdzie inni raczej nie mają wstępu .

 • gość 2019-07-24 14:17:04

  A ja uważam, że w Kaliszu niepotrzebne są marsze pedofilów w sukienkach i moherów. Niech się modlą w domach, a nie paradują po ulicach. Nie życzę sobie ich na ulicach Kalisza.

 • gość 2019-07-24 14:34:25

  ZERO marszy jakiejkolwiek maści czy to 1 maja czy pielgrzymka na Jasną Górę, a o tęczowych nie wspomnę!

 • gość 2019-07-24 16:38:37

  gość , pyta ---po co ten marsz ???? ---ANO , PO TO , ŻEBY WESPRZEĆ KOMUCHÓW Z SLD I BIEDRONIOWCÓW , ANO PO TO , ŻE MOŻE AKURAT , ZDAŻY SIĘ ROZRÓBA I BĘDZIE O CZYM KRAKAĆ LEWAKOM I PORTALOM SZWABSKIM , JAKA TO INNOŚC \"JEST W POLSCE POKRZYWDZONA .ŻADEN , POWAŻNY I SZNUJĄCY SIĘ HOMOSEKSUALISTA ( bo i tacy są ) , NIE BĘDZIE NARAŻAŁ SIĘ NA ŚMIESZNOŚĆ I URZĄDZANIE CYRKU NA ULICACH KALISZA . ---TO WSZYSTKO , TO ROBOTA RUSKICH SŁUZB SPECJALNYCH LUB SOROSA --ZA ODPOWIEDNIĄ OPŁATĄ .

 • gość 2019-07-24 16:40:48

  a skad Ty wiesz redaktorze, ze oni milcza w tej sprawie, mam na mysli twoje,( swiadomie z malej litery) PS.\nprzeczytaj sobie komentarz Szymona Holowni na ten temat :\n\"Dopóki jednak Rzeczpospolita nie jest parafią, a państwem, chciałbym mieć pewność, że wolność wyrażania swoich poglądów będzie miał w niej każdy, komu zezwala na to prawo - marsz równości i procesja\" – zaznaczył.,, Warto przeczytac rowniez list Skiby na jego profilu FB.

 • Gustavo Augusto - niezalogowany 2019-07-24 21:57:03

  Za trudny tekst dla wielu.... wydarzenie się robi :)

 • mmb - niezalogowany 2019-07-24 22:20:00

  Wspaniały komentarz redakcyjny i Akiego reszta komentarzy to bleble ,ci co będą maszerować to wystawiają się na ośmieszenie i błazeństwo a ktoś robi na tych ludziach interes polityczny!!

 • gość 2019-07-25 05:54:30

  Poczytaj pan(swiadomie z malej) o tym jakie prawa maja osoby jednoplciowe w innych panstwach europejskich i porownaj je z Polska, a pozniej pisz cos takiego...(dziwnego i homofobicznego). Doczytaj o tym, co chce wprowadzic aktualnie Francja , zeby ulatwic zycie osobom jednoplciowym.\nOni nie walcza o mozliwosc uprawiania seksu w ,, alkowie ,, jak piszesz, tylko o prawne uregulowanie swoich zwiazkow, sytuacji spadkowych, podjecia decyzji w razie choroby i innych.

 • gość 2019-07-25 09:19:49

  redaktorek to mega pustak jednak. współczuje defektu mózgowego.

 • gość 2019-07-25 11:12:50

  przepraszam za napisanie w moim wczesniejszym poscie osoby jednoplciowe, chodzilo mi o zwiazki osob jednoplciowych i ich prawa.\na pana redaktora tak tylko pytam z ciekawosci, czy w Polsce jest mozliwosc zawierania zwiazkow malzenskich przez osoby tej samej plci, adoptowanie przez nich dzieci, mozliwosc bycia rodzina zastepcza dla dzieci z domu dziecka, dokonania zabiegu In vitro przez takie pary, otrzymania renty z ZUS po smierci jednego z partnerow ? i jak to sie ma w stosunku do par hetero ? jezeli nie widzi pan tutaj dyskryminacji, to zal mi pana.\nskoncentrowaliscie sie panstwo tylko , przepraszam za szczerosc ,do uprawiania seksu przez pary homo i niczego wiecej.\nmoze nastepnym razem do wydania waszej gazety dolaczycie tez odpowiednie naklejki tak jak zrobila to Gazeta Polska ???\n

 • Gość - niezalogowany 2019-07-25 12:27:17

  Pan Piotr P. zapewne / podpisany pp/ to przykład niestety nierzetelnego dziennikarstwa, mógłby pracować w tvpis. Podaje tylko wersję gazety " polskiej". Niestety ŻK od dłuższego już czasu promuje antyszczepionkowców, szarlatanów uzdrowicieli, Korwina któremu "nada wracza " i wspiera obecnie panującą władzę. Skończyłem was czytać! Sami siebie czytajcie tylko nie patrzcie rano w lustro!

 • k2 - niezalogowany 2019-07-25 17:01:29

  Czy gdyby do redakcji nieopatrznie zabłądził jakiś taki LGBT czy inny uchodźca, a zwłaszcza jakiś kolorowy OBCY, to od razu dostanie w ryj, czy też go tylko oplują i zwymyślają?

 • gość 2019-07-25 18:09:45

  CZY SZYMON CHOŁOWNIA --TO TEN OSOBNIK Z TVN - u ? --BO JEŚLI TAK , NO TO WIEMY O JAKICH ROZPASANYCH I ODERWANYCH OD RZECZYWISTOŚCI POLSKIEJ REDAKTORKÓW CHODZI ---PSEUDO-ELYTA I TYLE ---TZW WARSZWKA Z TVN . A PAN SKIBA --TO TEŻ WIEMY KTO ZACZ ---TO TEN CYRKOWIEC OD ZDEJMOWANIA GACI NA SCENIE I ŚWIECENIA GOŁĄ DUPĄ DO PUBLICZNOŚCI ---NO, TO RZEZCZYWIŚCIE ---WZORCE , ŻE ---HA, HA , HA , HA, HA,!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2019-07-25 18:13:33

  do treści artykułu i końcowego w nim PS. ---- ależ , to nie żadne towarzystwo , to jest po prostu tzw. margines , dno , prawie rynsztok .

 • realista - niezalogowany 2019-07-25 18:52:57

  Tolerancja jest wtedy, gdy się toleruje, czyli nie dyskryminuje czyjejś odmienności. Nie wyśmiewa, pozwala się żyć komuś według jego poglądów, a nawet wysłucha jego argumentów. Gdy jednak zachowania nie do końca naturalne mają być uznane za normę, wówczas zaczyna być to już niepokojące. Niech sobie więc LGBT żyją po swojemu, ale nie ma mowy o adoptowaniu przez nich dzieci.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-26 05:58:55

  Der " Herausgeber" hat von Rudi Dutschke soviel Ahnung, wie eine Kuh vom Milch melken. Nämlich Zero!!!

 • gość 2019-07-26 06:53:37

  panu redaktorowi i moze rowniez calej redakcji ZK dedykuje dzisiejszy artykul :\nhttp://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25029093,dziennikarz-i-wykladowca-przemyslaw-witkowski-pobity-bo-skrytykowal.html#a=190&c=8000\nMOZE PO JEGO PRZECZYTANIU ZASTANOWI SIE PAN RAZ JESZCZE ZANIM NAPISZE COS TAKIEGO, BO WLASNIE TAKIE TEKSTY , JAK PANA OSMIELAJA LUDZI DO WW.CZYNOW !!!

 • KPINA - niezalogowany 2019-07-26 13:38:49

  Kalisz strefą wolną od „Życia Kalisza”. Dziękuję za takie „media”. Nadajecie się tylko do relacji z Dnia Kartofla. Żenada.

 • gość 2019-07-26 21:40:54

  Po raz kolejny stwierdzam, że dziennikarstwo w tym miasteczku skończyło się już dawno. Ale czego się spodziewać ? Lokalne tytuły zatrudniają każdego, kto posiadł umiejętnośc pisania ... niekoniecznie składnie i na temat.

 • Roman - niezalogowany 2019-07-27 17:51:33

  PRECZ Z HOMOFOBAMI !!! TO JEST CHOROBA !!!

 • gość 2019-07-27 19:10:29

  Od 1968 roku, lawinowo rośnie zapadalność na zespół chorób w skrócie zwany lgbt. Ostatnio choroba ta się mutuje i przybiera nowe odmiany (pojawiają się za +). Podejrzewam że chorzy z tymi schorzeniami są najbardziej terapio oporną oraz lekooporną grupą z pośród wszystkich chorych na inne schorzenia natury psychiczno - maniakalno - seksualnej. \nChorzy ci są szczególnie niebezpieczni dla dzieci i młodzieży (ta grupa wiekowa a dokładniej - grupa ryzyka, jest najbardziej podatna na zarażenie się tą chorobą ponieważ dziecięcy umysł nie do końca potrafi rozeznać co jest dobre a co złe, natomiast młodzież łyka wszystko co jakiś dziwoląg na yt, fb, inst, twit itp wywrotnego wygłosi). Błąkają się po ulicach dużych miast w zwartych grupach głosząc absurdalne hasła że to my jesteśmy chorzy a ich choroba nie jest chorobą, bo choroba zazwyczaj wiąże się z cierpieniem, a im ta choroba jeszcze sprawia przyjemność. \nCi chorzy zatracili zdolność do racjonalnego myślenia. Zespół lgbt, tak atakuję ich poczytalność że, każdy zdrowy niezainfekowany człowiek ze zdrowej rodziny, za próbę uświadomienia tym chorym ludziom jak bardzo są chorzy, zostaje nazwany homofobem, oraz nie rzadko pada ofiarą agresji słownej, fizycznej, a ostatnio może zostać oblany brązową cieczą. \nChorzy najbardziej charakteryzują się odwracaniem kota ogonem wobec ludzi zdrowych, a już szczególnie za największego wroga obrali sobie Kościół Katolicki, ponieważ jako jedyny ma odwagę powiedzieć im prosto w twarz jak bardzo ich postępowanie jest sprzeczne nie tylko z nauką Kościoła ale także z prawem naturalnym. \nCo do rokowań, to bardzo rzadko słyszy się żeby ktoś wyzdrowiał z tej zarazy. Jednak są osoby którym udało się wyzdrowieć, niestety muszą się ukrywać, ponieważ to środowisko chorobotwórcze uparcie wierzy, że jest to choroba przenoszona drogą płciową i nieuleczalna, a wobec przypadków wyleczenia się z tej choroby, dopiero okazują prawdziwą postawę tolerancji...\n

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnimy Operatorów

Zatrudnimy Operatorów Maszyn, Magazynierów przy produkcji folii. Oferujemy stałe zatrudnienie, zapewniamy przeszkolenie.Wymagania:-dyspozycyjność (..


Zatrudnimy kierowcę kat.B

Zatrudnimy kierowcę kat.B Od kandydatów wymagamy: -doświadczenia w prowadzeniu busów, -dobrego stanu zdrowia i dyspozycyjności -zaangażowania w..


Sprzedam 2 lub 3 działki

Sprzedam działki budowlane znajdujące się w Kaliszu na nowo powstającym osiedlu domków jednorodzinnych. W pobliżu jest szkoła podstawowa oraz..


Syndyk sprzeda

Syndyk sprzeda udział w wysokości ½ w prawie własności nieruchomości lokalowej nr 22, położonej w Kaliszu przy ul. Górnośląskiej 8 o powierzchni..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zyciekalisza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Idea Contact sp. z o.o. z siedzibą w Kalisz 62-800, Spółdzielcza 6

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"