:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

• Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal zyciekalisza.pl 29/11/2019 09:48

Pływacy KKS Kalisz wzięli udział w zawodach Grand Prix Pucharu Polski, które odbyły się w Poznaniu. W trakcie tych zawodów uhonorowano Julię Maik i trenera Dominika Grudzińskiego za osiągnięcia w 2019 roku

W stolicy Wielkopolski w szranki z najlepszymi w kraju tym razem nie stanęła najlepsza obecnie kaliska pływaczka Julia Maik.

- Julia nie wystartowała, gdyż szlifuje formę przed zbliżającymi się zimowymi mistrzostwami kraju. Poza tym nie chcieliśmy ryzykować, bowiem w trakcie jednego z treningu poczuła lekki ból mięśnia i trzeba było to zdiagnozować, aby mogła być w pełni sił w końcowej części sezonu – mówi trener Dominik Grudziński.

Na trenera Grudzińskiego i Julię Maik czekała w Poznaniu niespodzianka. Oboje bowiem otrzymali wyróżnienia od Zarządu Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego za osiągnięcia w 2019 roku. Przypomnijmy, że Julia w tym roku została m.in. mistrzynią Polski juniorek 16-letnich na 50 i 100 metrów stylem dowolnym, a w trakcie mistrzowskich zawodów w Lublinie była najlepszą zawodniczką całych zawodów.

W kaliskiej ekipie na poznańskie zawody Grand Prix Pucharu Polski najlepiej spisała się Zuzanna Domżol, która na 800 m stylem dowolnym uzyskała czas 9:13.63. i w rywalizacji z krajową czołówką zajęła 8. miejsce w rywalizacji open i drugie w kategorii wiekowej 17-18 lat. Trenowana przez Dominika Grudzińskiego zawodniczka dobrą formę potwierdziła na krótszych, sprinterskich i kraulowych dystansach, notując rekordy życiowe na 50 m (28.40 s.) i 100 m (1:01.37 min.). Wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajmowali inni pływacy KKS Kalisz. Julia Kantecka wśród zawodniczek 16-letnich była druga na 200 m stylem grzbietowym i trzecia na tym samym dystansie w stylu zmiennym. Ponadto wynikiem 2:10,02. ustanowiła rekord życiowy na dystansie 200 m stylem dowolnym, zajmując 10. pozycję. Natalia Grzelczyk w kategorii 17-18 lat zajęła piąte miejsce na 100 m stylem grzbietowym i była siódma na dystansie dwukrotnie dłuższym w tym samym stylu. Dodatkowo w konkurencji 100 m stylem dowolnym ustanowiła rekord życiowy rezultatem 1:00.54 min., zajmując 12. lokatę. Martyna Jakubczak wśród zawodniczek 17-18 letnich uplasowała się na piątym miejscu w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym oraz zajęła dziewiątą pozycję w sprinterskim wyścigu na 50 m stylem dowolnym. Łukasz Kardoliński w kat. 16-latków wywalczył 12. miejsce na 100 m stylem dowolnym, a w rywalizacji na 200 m tym samym stylem zajął 15. pozycję.

Najlepszą zawodniczką Arena Grand-Prix Pucharu Polski w Poznaniu została rodowita kaliszanka reprezentująca barwy Juvenii Wrocław, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka kraju, dwukrotna olimpijka – Alicja Tchórz. Wśród mężczyzn triumfował Marcin Cieślak z UKS G-8 Bielany Warszawa.