Letni Festiwal Muzyczny w Antoninie
Ponad 700 osób odwiedziło Antoniński Pałac Książąt Radziwiłłów przez trzy niedziele sierpnia. Wszystko za sprawą cieszącego się dużą popularnością 7. Letniego Festiwalu Muzycznego. W tym roku bilety rozeszły się w rekordowym tempie
Na odbywający się w Antoninie Letni Festiwal Muzyczny składają się koncerty, których wysłuchać można było w sierpniowe niedziele. Przypomnijmy, że w pierwszy weekend sierpnia wystąpił Zespół Muzyki Salonowej „Johann Strauss Ensemble” z Warszawy. Poza znanymi i lubianymi utworami Straussa licznie zgromadzona publika mogła posłuchać także kompozycji Rossiniego, Bizeta, Verdiego i Offenbacha. Już po pierwszym koncercie nie sposób było nie zauważyć, że muzyka łatwo wpadająca w ucho – rodem z Wiednia ma w naszym regionie mnóstwo zwolenników.
Druga niedziela sierpnia to Niezapomniane melodie Wiednia i koncert Trzech Sopranów z Łodzi. – Znakomicie bawiła się publika, ale także sami artyści, którzy odbierali przecież dobrą energię z sali. To dawało im najwięcej satysfakcji – wspomina Barbara Fibingier, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.
I wreszcie miniona niedziela, czyli ostatni z koncertów Letniego Festiwalu Muzycznego w Antoninie. Z kompozycjami Beethovena, Mozarta i Straussa wystąpił gdański Zespół Orana. I po raz trzeci publika nie zawiodła, a pałac w Antoninie pękał w szwach. – Na trzy sierpniowe koncerty sprzedaliśmy ponad 700 biletów. Aż takiej frekwencji podczas letniego festiwalu się nie spodziewaliśmy. Jesteśmy przekonani, że to jedna z najlepszych imprez tegorocznego sezonu artystycznego, a zapewniam, że kolejny festiwal muzyczny będzie równie, jeśli nie bardziej atrakcyjny – mówi Sylwia Kidoń z Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.
Pałac Książąt Radziwiłłów nie odpoczywa jednak od muzyki klasycznej. W dniach 11, 17–20 września trwać będzie Międzynarodowy Festiwal Chopin w barwach jesieni. To piąty w świecie, a drugi w Polsce festiwal chopinowski, którego organizatorami są Stowarzyszenie Wielkopolskie Centrum Chopinowskie Antonin z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim i Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. – Impreza trwa 4 dni, zawsze od czwartku do niedzieli. Festiwalową inauguracją jest koncert z udziałem orkiestry z towarzyszeniem pianistów. Od piątku koncerty odbywają się w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie. Atrakcją festiwalu jest sobotnio–niedzielny Koncert Nocny Chopin w aksamicie nocy, w którym występują wszyscy wykonawcy festiwalu. Rangę festiwalu podnosi udział najwybitniejszych współczesnych pianistów – zachęca dyrektor CKiS.
Bilety i karnety na festiwal Chopin w barwach jesieni są już do nabycia w kasie Centrum Kultury i Sztuki. (ab)
Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?
Z satysfakcją, muzyczną energią i nadkompletem publiczności komentarze opinie
Byłam na wszystkich trzech koncertach.Koncerty udane:) Ale stwierdzenie,że..." pałac w Antoninie pękał w szwach..." to lekka przesada.Publiczność z tzw. dostawek mogła zająć miejsca w pierwszych i drugich rzędach,ponieważ były wolne.