Reklama

Wicemarszałek sejmu o przyczynach kryzysu w służbie zdrowia

Brak długookresowego planowania wydatków, spirala rozdawnictwa publicznych pieniędzy oraz gigantyczne trwonienie środków w okresie tzw. pandemii Covid-19 to, zdaniem Krzysztofa Bosaka, wicemarszałka Sejmu i lidera Konfederacji, przyczyny obecnej zapaści w służbie zdrowia

Prezes Ruchu Narodowego pytany przez dziennikarza Tomasza Terlikowskiego o przyczyny kryzysu, a w zasadzie bankructwa NFZ wyjaśnił, że w Polsce nie ma długookresowego planowania wydatków a decyzje polityczne polegające na obietnicach nieograniczonych świadczeń nie są analizowane pod kątem wydatków. Takim przykładem, jego zdaniem, jest m.in. „Pakt dla Zdrowia” przyjęty w 2019 roku przez poprzedni rząd. 
Jako drugą poważną przyczynę obecnych problemów finansów państwa wskazał gigantyczne marnotrawienie dziesiątków miliardów złotych pod pretekstem pandemii Covid-19.  
Krzysztof Bosak przypomniał, że jedynie Konfederacja nie popierała decyzji premiera Mateusza Morawieckiego.
Byliśmy jedyną siłą polityczną, która nie popierała trwonienia pieniędzy pod przykrywką pandemii. To te same pieniądze, których brakuje dzisiaj w budżecie NFZ. Ponoszą za to odpowiedzialność politycy, którzy powinni być wyeliminowani z polityki za bezmyślność i niezdolność prowadzenia długookresowej kalkulacji – podkreślił wicemarszałek sejmu, cytowany przez portal dorzeczy.pl. (pp)

Źródło: dorzeczy.pl

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/12/2025 09:00
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jhg - niezalogowany 2025-12-09 16:39:05

    Do tej zajadłości finansowych szpital w Polsce ogromnie przysługują się pazerni lekarze, którzy nie widzą ile już brać. Ilu kaliski szpital zatrudnia milionerów w białych kitlach? Odpowiedzcie sobie sami.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    niezalogowany - niezalogowany 2025-12-09 17:53:22

    do powyższego wpisu osoby --niezalogowanej ----TAK , TO PRAWDA !!! LEKARZE , BARDZO CZĘSTO NIE POTRAFIĄ SAMI SOBIE POWIEDZIEĆ --BASTA !!!TO ZA DUŻO !!! --MOWA O TYM , ZE W POLSCE BRAK LEKARZY ---- DAWNIEJ BYŁO TAK , ŻE LEKARZ KOŃCZYŁ STUDIA W POLSCE I PRZEZ 5 LAT MUSIAŁ JE W POLSCE ODPRACOWAĆ . DZIŚ JEST BARDZO CZĘSTO TAK , ŻE KOŃCZY STUDIA I ŻEBY MIEĆ DUŻO --WYJEŻDŻA NA ZACHÓD ---- ZAPOMINA , ŻE ON ZA STUDIA NIE PŁACI W POLSCE , TAK JAK INNI NA ŚWIECIE , ON UCZY SIĘ ZA PIENIĄDZE POLSKIEGO PODATNIKA , BO STUDIA MEDYCZNE SĄ NAJDROŻSZE NA CAŁYM ŚWIECIE . --DALEJ --NASZ , POLSKI NFZ --WYKOŃCZYLI UKRAINCY !! !!!!! DZIŚ PODANO , ŻE --POLSKA WYDAŁA NA LECZENIE UKRAIŃCÓW PRAWIE 4 MILIRDY ZŁ ---I WSZYSTKO W TYM TEMACIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nizalogowany - niezalogowany 2025-12-10 05:50:37

    chciałem zapiać się na Tomograf badań tętnic wieńcowych już nawet na drugi rok 2026 nie mam szans tak oznajmiła pani w rejestracji ,to jest rzeczywistość w szpitalu w Kaliszu. jak się ma chory badać a potem leczyć na schorzenia sercowe ???!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo zyciekalisza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama