Brak długookresowego planowania wydatków, spirala rozdawnictwa publicznych pieniędzy oraz gigantyczne trwonienie środków w okresie tzw. pandemii Covid-19 to, zdaniem Krzysztofa Bosaka, wicemarszałka Sejmu i lidera Konfederacji, przyczyny obecnej zapaści w służbie zdrowia
Prezes Ruchu Narodowego pytany przez dziennikarza Tomasza Terlikowskiego o przyczyny kryzysu, a w zasadzie bankructwa NFZ wyjaśnił, że w Polsce nie ma długookresowego planowania wydatków a decyzje polityczne polegające na obietnicach nieograniczonych świadczeń nie są analizowane pod kątem wydatków. Takim przykładem, jego zdaniem, jest m.in. „Pakt dla Zdrowia” przyjęty w 2019 roku przez poprzedni rząd.
Jako drugą poważną przyczynę obecnych problemów finansów państwa wskazał gigantyczne marnotrawienie dziesiątków miliardów złotych pod pretekstem pandemii Covid-19.
Krzysztof Bosak przypomniał, że jedynie Konfederacja nie popierała decyzji premiera Mateusza Morawieckiego.
– Byliśmy jedyną siłą polityczną, która nie popierała trwonienia pieniędzy pod przykrywką pandemii. To te same pieniądze, których brakuje dzisiaj w budżecie NFZ. Ponoszą za to odpowiedzialność politycy, którzy powinni być wyeliminowani z polityki za bezmyślność i niezdolność prowadzenia długookresowej kalkulacji – podkreślił wicemarszałek sejmu, cytowany przez portal dorzeczy.pl. (pp)
Źródło: dorzeczy.pl
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Do tej zajadłości finansowych szpital w Polsce ogromnie przysługują się pazerni lekarze, którzy nie widzą ile już brać. Ilu kaliski szpital zatrudnia milionerów w białych kitlach? Odpowiedzcie sobie sami.
do powyższego wpisu osoby --niezalogowanej ----TAK , TO PRAWDA !!! LEKARZE , BARDZO CZĘSTO NIE POTRAFIĄ SAMI SOBIE POWIEDZIEĆ --BASTA !!!TO ZA DUŻO !!! --MOWA O TYM , ZE W POLSCE BRAK LEKARZY ---- DAWNIEJ BYŁO TAK , ŻE LEKARZ KOŃCZYŁ STUDIA W POLSCE I PRZEZ 5 LAT MUSIAŁ JE W POLSCE ODPRACOWAĆ . DZIŚ JEST BARDZO CZĘSTO TAK , ŻE KOŃCZY STUDIA I ŻEBY MIEĆ DUŻO --WYJEŻDŻA NA ZACHÓD ---- ZAPOMINA , ŻE ON ZA STUDIA NIE PŁACI W POLSCE , TAK JAK INNI NA ŚWIECIE , ON UCZY SIĘ ZA PIENIĄDZE POLSKIEGO PODATNIKA , BO STUDIA MEDYCZNE SĄ NAJDROŻSZE NA CAŁYM ŚWIECIE . --DALEJ --NASZ , POLSKI NFZ --WYKOŃCZYLI UKRAINCY !! !!!!! DZIŚ PODANO , ŻE --POLSKA WYDAŁA NA LECZENIE UKRAIŃCÓW PRAWIE 4 MILIRDY ZŁ ---I WSZYSTKO W TYM TEMACIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
chciałem zapiać się na Tomograf badań tętnic wieńcowych już nawet na drugi rok 2026 nie mam szans tak oznajmiła pani w rejestracji ,to jest rzeczywistość w szpitalu w Kaliszu. jak się ma chory badać a potem leczyć na schorzenia sercowe ???!!!
Do tej zajadłości finansowych szpital w Polsce ogromnie przysługują się pazerni lekarze, którzy nie widzą ile już brać. Ilu kaliski szpital zatrudnia milionerów w białych kitlach? Odpowiedzcie sobie sami.
do powyższego wpisu osoby --niezalogowanej ----TAK , TO PRAWDA !!! LEKARZE , BARDZO CZĘSTO NIE POTRAFIĄ SAMI SOBIE POWIEDZIEĆ --BASTA !!!TO ZA DUŻO !!! --MOWA O TYM , ZE W POLSCE BRAK LEKARZY ---- DAWNIEJ BYŁO TAK , ŻE LEKARZ KOŃCZYŁ STUDIA W POLSCE I PRZEZ 5 LAT MUSIAŁ JE W POLSCE ODPRACOWAĆ . DZIŚ JEST BARDZO CZĘSTO TAK , ŻE KOŃCZY STUDIA I ŻEBY MIEĆ DUŻO --WYJEŻDŻA NA ZACHÓD ---- ZAPOMINA , ŻE ON ZA STUDIA NIE PŁACI W POLSCE , TAK JAK INNI NA ŚWIECIE , ON UCZY SIĘ ZA PIENIĄDZE POLSKIEGO PODATNIKA , BO STUDIA MEDYCZNE SĄ NAJDROŻSZE NA CAŁYM ŚWIECIE . --DALEJ --NASZ , POLSKI NFZ --WYKOŃCZYLI UKRAINCY !! !!!!! DZIŚ PODANO , ŻE --POLSKA WYDAŁA NA LECZENIE UKRAIŃCÓW PRAWIE 4 MILIRDY ZŁ ---I WSZYSTKO W TYM TEMACIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
chciałem zapiać się na Tomograf badań tętnic wieńcowych już nawet na drugi rok 2026 nie mam szans tak oznajmiła pani w rejestracji ,to jest rzeczywistość w szpitalu w Kaliszu. jak się ma chory badać a potem leczyć na schorzenia sercowe ???!!!