Reklama

Święto Powiatu Kaliskiego

Blisko 500 osób uczestniczyło w Święcie Powiatu Kaliskiego, które odbyło się w piątek (27 lutego br.) w Auli im. prof. Jerzego Rubińskiego Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  Gospodarzami wydarzenia byli: Jana Adam Kłysz, starosta kaliski i Artur Szymczak, przewodniczący Rady Powiatu. Podczas swoich wystąpień przypomnieli czego dokonano, co wydarzyło się w minionym roku w powiecie kaliskim. A działo się wiele, było czym się pochwalić i  było co świętować.

  Tradycyjnie podczas imprezy podziękowano osobom najbardziej zasłużonym dla naszego Powiatu Kaliskiego. - Ludziom, którzy swoją pracą, pasją i zaangażowaniem każdego dnia budują siłę naszej lokalnej wspólnoty. Wręczenie medali i tytułów było wyrazem wdzięczności za ich nieoceniony wkład w rozwój naszego wspólnego Powiatu Kaliskiego – powiedział Jan Adam Kłysz, starosta kaliski.

Reklama

Uroczystość zakończył  koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza wraz z Warsaw String Quartet.

Medal Zasłużony Dla Powiatu Kaliskiego odebrali:

- Dorota Karpieko - w uznaniu za wieloletnią, wzorową służbę na rzecz mieszkańców, aktywność w samorządzie oraz nieustanne zaangażowanie w rozwój lokalnej społeczności;

- Stanisław Jamnicki - w uznaniu za pracę na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, działalność na rzecz rozwoju lokalnej społeczności oraz ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa mieszkańców;

Reklama

- Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Kaliszu -  w uznaniu za pracę na rzecz rozwoju Powiatu Kaliskiego, integracji środowiska zawodowego, podnoszenia kwalifikacji kadr oraz promocji regionu.

Tytuł Osobowość powiatu Kaliskiego otrzymali: Lucja Kowalczyk, Jerzy Widerski, Piotr Nadolski, Dariusz Pietrzak, Piotr Mazurek, Zbiegniew Kraszkiewicz.

Tytuł Przyjaciel Powiatu Kaliskiego otrzymali: Hufiec ZHP Kalisz, Zespól śpiewaczy Cekowianie, Krzysztof Wydra, Stowarzyszenie Trzeźwościowe Pomocna Dłoń, Andrzej Woźniak, Michał Tomela.

Reklama

Tytuł „Powiatowej Orkiestry Dętej roku 2026” przyznano  - Orkiestrze Dętej z Liskowa. To wyraz uznania dla długoletniej działalności artystycznej Orkiestry, wkładu w rozwój kultury oraz zaangażowania na rzecz integracji lokalnej społeczności. Tytuł odebrał Mariusz Trzciński, kapelmistrz Orkiestry wraz z członkami Orkiestry.

(grz)

           

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/03/2026 13:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo zyciekalisza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama