Reklama

Brawura nie popłaca – kilkunastu kierowców straciło prawa jazdy

06/05/2026 09:00

Podczas minionego, długiego weekendu, kaliscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 15 nieodpowiedzialnym kierowcom w związku z rażącym naruszeniem obowiązujących przepisów. Wszyscy, nie zważając na bezpieczeństwo innych uczestników, jechali w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Nieodpowiedzialni kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami będą mogli odzyskać za 3 miesiące

Okres długich weekendów to dla wielu osób upragniony czas odpoczynku, wyjazdów i spotkań z bliskimi. Dla służb mundurowych, a zwłaszcza policjantów ruchu drogowego, to jednak czas wytężonej pracy. Wzmożony ruch na drogach, większa liczba podróżujących oraz niestety częstsze przypadki łamania przepisów sprawiają, że funkcjonariusze muszą działać ze zdwojoną czujnością, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Podczas minionego, długiego weekendu majowego policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców, ich uprawnienia, a także stan techniczny pojazdów. Zawracali też szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy. Niestety, mimo licznych apeli o rozwagę, nie zabrakło kierowców, którzy rażąco naruszyli obowiązujące przepisy. W efekcie funkcjonariusze zatrzymali, aż 15 praw jazdy osobom, które w obszarze zabudowanym przekroczyły dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h – poinformowała podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Reklama

Najbardziej skrajny przypadek dotyczył kierowcy samochodu marki BMW, który poruszał się z prędkością aż 116 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Tak nieodpowiedzialne zachowanie stwarza ogromne zagrożenie nie tylko dla samego kierującego, ale również dla innych uczestników ruchu – pieszych, rowerzystów oraz innych kierowców.

Za zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze nałożyli na wszystkich 15 kierujących mandaty oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcom zatrzymano dokumenty prawa jazdy. Będą je mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące – dodała podkom. Anna Jaworska-Wojnicz.

Reklama

Policja przypomina, że nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Tego typu wzmożone kontrole, będą kontynuowane podczas kolejnych weekendów i okresów zwiększonego ruchu. Apelujemy do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Źródło: KMP w Kaliszu

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/05/2026 09:00
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jan - niezalogowany 2026-05-06 11:41:40

    ciekawe na jakim polu sie ustawili

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo zyciekalisza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości