Reklama

Obóz patriotyczny może mieć większość w Sejmie

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, wygrałaby Koalicja Obywatelska ale nie byłaby w stanie utworzyć rządu. Władzę mógłby przejąć obóz narodowy ale pod warunkiem szerokiej współpracy partii opozycyjnych

Gazeta Wyborcza opublikowała wyniki sondażu przeprowadzonego przez pracownię Opinia24 które pokazują, że gdyby wybory odbyły się dziś wygrałaby je Koalicja Obywatelska z wynikiem 31,6 proc. Na drugim miejscu uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość, które notuje 10-procentową stratę do lidera sondaży a na kolejnych miejscach plasują się Konfederacja (12,2%), Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna (8,2) oraz Nowa Lewica na którą chce głosować 7 proc. wyborców.
„Pod progiem znalazły się: Razem – 3,5 proc., PSL – 2,8 proc. i Polska 2050 – 2,2 proc., co w sumie daje 8,5 proc. dla ugrupowań, które tworzą lub tworzyły – jak Razem – rząd Donalda Tuska” – informuje dorzeczy.pl.

Wyniki sondażu pokazują, że na partie, które obecnie tworzą koalicję rządzącą zagłosowałoby łącznie 43,6 proc. wyborców, natomiast na PiS, Konfederacje i Koronę Brauna – 41,9 proc. 
Ale jeśli weźmiemy pod uwagę głosy oddane na partie, które przekraczają próg wyborczy, to zdecydowaną przewagę mają partie obecnej opozycji – 56 proc. dla obozu narodowego, a 44 proc. dla aktualnie rządzących. 
Warunkiem koniecznym jednak byłaby współpraca  wszystkich partii opozycyjnych, z Konfederacją Korony Polskiej Grzegorza Brauna włącznie. Pojawia się zatem pytanie – czy partyjnych liderów stać na to aby podjąć taką współpracę w interesie Polski czy interes partyjny przeważy nad narodowym? (pp)

Reklama

Źródło: dorzeczy.pl
Foto: pixabay
 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kosmita - niezalogowany 2026-05-07 07:30:51


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dfgh - niezalogowany 2026-05-07 08:58:03

    Obóz patriotyczny PIS, Konfederacji i Brauna? Panie redaktorze co Pan wypisuje. Dziękuje za takich patriotów, jeden gorszy od drugiego!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Demokrata - niezalogowany 2026-05-07 09:52:13

    Skoro patriotami mają być akolici zondycrypto, wałków finansowych prawicy oraz przestępcy miękiszona na Węgrzech czy usa, to ja nie chcę być takim patriotą!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo zyciekalisza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości