Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, wygrałaby Koalicja Obywatelska ale nie byłaby w stanie utworzyć rządu. Władzę mógłby przejąć obóz narodowy ale pod warunkiem szerokiej współpracy partii opozycyjnych
Gazeta Wyborcza opublikowała wyniki sondażu przeprowadzonego przez pracownię Opinia24 które pokazują, że gdyby wybory odbyły się dziś wygrałaby je Koalicja Obywatelska z wynikiem 31,6 proc. Na drugim miejscu uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość, które notuje 10-procentową stratę do lidera sondaży a na kolejnych miejscach plasują się Konfederacja (12,2%), Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna (8,2) oraz Nowa Lewica na którą chce głosować 7 proc. wyborców.
„Pod progiem znalazły się: Razem – 3,5 proc., PSL – 2,8 proc. i Polska 2050 – 2,2 proc., co w sumie daje 8,5 proc. dla ugrupowań, które tworzą lub tworzyły – jak Razem – rząd Donalda Tuska” – informuje dorzeczy.pl.
Wyniki sondażu pokazują, że na partie, które obecnie tworzą koalicję rządzącą zagłosowałoby łącznie 43,6 proc. wyborców, natomiast na PiS, Konfederacje i Koronę Brauna – 41,9 proc.
Ale jeśli weźmiemy pod uwagę głosy oddane na partie, które przekraczają próg wyborczy, to zdecydowaną przewagę mają partie obecnej opozycji – 56 proc. dla obozu narodowego, a 44 proc. dla aktualnie rządzących.
Warunkiem koniecznym jednak byłaby współpraca wszystkich partii opozycyjnych, z Konfederacją Korony Polskiej Grzegorza Brauna włącznie. Pojawia się zatem pytanie – czy partyjnych liderów stać na to aby podjąć taką współpracę w interesie Polski czy interes partyjny przeważy nad narodowym? (pp)
Źródło: dorzeczy.pl
Foto: pixabay
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Obóz patriotyczny PIS, Konfederacji i Brauna? Panie redaktorze co Pan wypisuje. Dziękuje za takich patriotów, jeden gorszy od drugiego!!!
Skoro patriotami mają być akolici zondycrypto, wałków finansowych prawicy oraz przestępcy miękiszona na Węgrzech czy usa, to ja nie chcę być takim patriotą!
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
A Ty „niezalogowany”, jak ruszy pobór to, pod jaką chorągiew się zaciągniesz się pod Kaczystów czy może jednak po głębszym zastanowieniu do Tuskowców? Wiesz, Twoja BRZYTEWKA może być istotna w ostatecznym rozstrzygnięciu sporu pod Grunwaldem nr 2.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Obóz patriotyczny ma większość teraz. Pisbolszewicy I konfederosja to zdrajcy Polski, chcą ruskiego miru.
Nieprawda, oni chcą priwislinskiego miru. To przecież patrioci. Lokalni, a jeszcze bardziej lokajni.
NIE MOŻNA SIE DZIWIĆ ---BYLE CO TO MA POD BERETEM ----- WIADOMO --KOMUCHY . ---TO TEZ WPISY PARSZYWE .
NIE MOŻNA SIE DZIWIĆ ---BYLE CO TO MA POD BERETEM ----- WIADOMO --KOMUCHY . ---TO TEZ WPISY PARSZYWE .
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Obóz patriotyczny PIS, Konfederacji i Brauna? Panie redaktorze co Pan wypisuje. Dziękuje za takich patriotów, jeden gorszy od drugiego!!!
Skoro patriotami mają być akolici zondycrypto, wałków finansowych prawicy oraz przestępcy miękiszona na Węgrzech czy usa, to ja nie chcę być takim patriotą!