Reklama

Przed nami XIX Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

Już w lipcu i sierpniu odbędzie się XIX Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski. Tradycyjnie koncerty będą gościć w wyjątkowej przestrzeni pod Basztą Dorotką, tworząc niepowtarzalną okazję do spotkań z muzyką na żywo podczas letnich wieczorów.

Festiwal rozpocznie się 4 lipca, a koncerty odbywać się będą w każdą sobotę lipca o godz. 18.00. W programie znajdą się występy artystów i zespołów prezentujących różnorodny repertuar – od muzyki klasycznej i kameralnej po utwory inspirowane kulturami różnych stron świata oraz popularne melodie znane szerokiej publiczności.

Reklama

Pierwszy koncert festiwalu zatytułowany „Muzyczne rozpoczęcie wakacji” wykona Kwartet Smyczkowy „Savia”. Program wieczoru połączy muzykę klasyczną z utworami, które od lat cieszą się uznaniem słuchaczy i stanowić będzie doskonałe otwarcie letniego cyklu koncertowego. Publiczność usłyszy m.in. pierwszą część słynnej „Eine kleine Nachtmusik” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz „Orawę” Wojciecha Kilara w opracowaniu na kwartet smyczkowy. Nie zabraknie również przebojów muzyki filmowej.

Kolejne festiwalowe spotkania pozwolą publiczności odkrywać różnorodne muzyczne inspiracje – od brzmień nawiązujących do tradycji odległych kultur, przez muzykę folkową, aż po najpiękniejsze melodie sceniczne. Każdy koncert będzie miał własny charakter, tworząc bogatą i różnorodną ofertę dla miłośników muzyki.

Reklama

Szczegółowe programy poszczególnych wydarzeń będą prezentowane przed kolejnymi koncertami. XIX Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski po raz kolejny zaprosi publiczność do wspólnego spędzania wakacyjnych wieczorów w wyjątkowej atmosferze pod Basztą Dorotką.

 

 

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/06/2026 14:09
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo zyciekalisza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości