Już w lipcu i sierpniu odbędzie się XIX Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski. Tradycyjnie koncerty będą gościć w wyjątkowej przestrzeni pod Basztą Dorotką, tworząc niepowtarzalną okazję do spotkań z muzyką na żywo podczas letnich wieczorów.
Festiwal rozpocznie się 4 lipca, a koncerty odbywać się będą w każdą sobotę lipca o godz. 18.00. W programie znajdą się występy artystów i zespołów prezentujących różnorodny repertuar – od muzyki klasycznej i kameralnej po utwory inspirowane kulturami różnych stron świata oraz popularne melodie znane szerokiej publiczności.
Pierwszy koncert festiwalu zatytułowany „Muzyczne rozpoczęcie wakacji” wykona Kwartet Smyczkowy „Savia”. Program wieczoru połączy muzykę klasyczną z utworami, które od lat cieszą się uznaniem słuchaczy i stanowić będzie doskonałe otwarcie letniego cyklu koncertowego. Publiczność usłyszy m.in. pierwszą część słynnej „Eine kleine Nachtmusik” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz „Orawę” Wojciecha Kilara w opracowaniu na kwartet smyczkowy. Nie zabraknie również przebojów muzyki filmowej.
Kolejne festiwalowe spotkania pozwolą publiczności odkrywać różnorodne muzyczne inspiracje – od brzmień nawiązujących do tradycji odległych kultur, przez muzykę folkową, aż po najpiękniejsze melodie sceniczne. Każdy koncert będzie miał własny charakter, tworząc bogatą i różnorodną ofertę dla miłośników muzyki.
Szczegółowe programy poszczególnych wydarzeń będą prezentowane przed kolejnymi koncertami. XIX Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski po raz kolejny zaprosi publiczność do wspólnego spędzania wakacyjnych wieczorów w wyjątkowej atmosferze pod Basztą Dorotką.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze