Reklama

Klaster Zielonej Transformacji – to nowa inicjatywa dla gospodarki przyjaznej środowisku. W Auli Politechniki Poznańskiej dokonano uroczystego podpisania porozumienia o utworzeniu Klastra Zielonej Transformacji. Dokument podpisali przedstawiciele miedzy innymi przedstawiciele: nauki, biznesu, władzy publicznej i samorządowej. Podpis wyrażający poparcie dla tej inicjatywy złożył też Jan Adam Kłysz, starosta kaliski.

   - Klaster Zielonej Transformacji to przestrzeń współpracy wielu instytucji, której celem jest przyspieszenie ekologicznej transformacji gospodarki. Nadrzędnym celem tej inicjatywy jest współpraca różnych podmiotów w procesie tworzenia i wdrażania innowacyjnych technologii przyjaznych środowisku i człowiekowi – mówi Jan Adam Kłysz, starosta kaliski.

   Obszary działalności Klastra obejmują między innymi: energetykę odnawialną, magazynowanie energii, biogaz i biom etan, biomasę, wodór i energetykę jądrową, gospodarkę cyrkularną i recykling, rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich, cyfryzację i innowacje technologiczne, inteligentne, niskoemisyjne systemy transportowe.W wydarzeniu uczestniczyła  też Natalia Pleśnierowicz,  dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa  kaliskiego starostwa.

Reklama

Organizatorami spotkania byli:  Green Spark Sp. z o.o. i Politechnika Poznańska.

Więcej informacji o Klastrze Zielonej Transformacji : https://kzt.com.pl/.

(grz)

foto: powiat kaliski fb

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/03/2026 21:44
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ?! - niezalogowany 2026-03-10 15:53:31

    Czyli życie konfederacji nie będzie już promować dotowanego ruskiego węgla i trujących dymów kominowych? Jeśli tak to brawo!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo zyciekalisza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama