Klaster Zielonej Transformacji – to nowa inicjatywa dla gospodarki przyjaznej środowisku. W Auli Politechniki Poznańskiej dokonano uroczystego podpisania porozumienia o utworzeniu Klastra Zielonej Transformacji. Dokument podpisali przedstawiciele miedzy innymi przedstawiciele: nauki, biznesu, władzy publicznej i samorządowej. Podpis wyrażający poparcie dla tej inicjatywy złożył też Jan Adam Kłysz, starosta kaliski.
- Klaster Zielonej Transformacji to przestrzeń współpracy wielu instytucji, której celem jest przyspieszenie ekologicznej transformacji gospodarki. Nadrzędnym celem tej inicjatywy jest współpraca różnych podmiotów w procesie tworzenia i wdrażania innowacyjnych technologii przyjaznych środowisku i człowiekowi – mówi Jan Adam Kłysz, starosta kaliski.
Obszary działalności Klastra obejmują między innymi: energetykę odnawialną, magazynowanie energii, biogaz i biom etan, biomasę, wodór i energetykę jądrową, gospodarkę cyrkularną i recykling, rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich, cyfryzację i innowacje technologiczne, inteligentne, niskoemisyjne systemy transportowe.W wydarzeniu uczestniczyła też Natalia Pleśnierowicz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa kaliskiego starostwa.
Organizatorami spotkania byli: Green Spark Sp. z o.o. i Politechnika Poznańska.
Więcej informacji o Klastrze Zielonej Transformacji : https://kzt.com.pl/.
(grz)
foto: powiat kaliski fb
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Czyli życie konfederacji nie będzie już promować dotowanego ruskiego węgla i trujących dymów kominowych? Jeśli tak to brawo!
Czyli życie konfederacji nie będzie już promować dotowanego ruskiego węgla i trujących dymów kominowych? Jeśli tak to brawo!